18 kwietnia 2015 roku Caroline Wozniacki (118. WTA) rozegrała ostatni mecz dla reprezentacji Danii w Billie Jean King Cup. Wygrała wtedy 6:3, 6:0 z 19-letnią wówczas Marią Sakkari (6. WTA). Wozniacki zaś miała 24 lata i wywalczyła wtedy przepustkę na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, gdzie grę zakończyła na drugiej rundzie, przegrywając z Petrą Kvitovą (58. WTA). 2:6, 4:6.

Gwiazdy sportu oszalały za padlem

W drugiej połowie ubiegłego roku Caroline Wozniacki wróciła na tenisowe korty ze sportowej emerytury. Grała m.in. w US Open i Australian Open, ale nie miała dotychczas okazji powrotu do gry w narodowych barwach. Ta nadarzyła się przy okazji kwietniowych meczów w ramach Billie Jean King Cup, w których Dania mierzy się z Łotwą.

Caroline Wozniacki poddała mecz na początku drugiego seta. Trwał zaledwie pół godziny

W poniedziałkowe popołudnie blisko dziewięć lat po meczu z Sakkari Wozniacki zmierzyła się z 21-letnią Sinją Kraus (222. WTA). Dunka była zdecydowaną faworytką, ale przebieg spotkania był w całkowicie drugą stronę. W 22 minuty Łotyszka wygrała pierwszego seta 6:0! W drugim secie od razu przełamała Wozniacki, która poprosiła o przerwę medyczną. Po interwencji lekarza zdecydowała się poddać mecz.

“Wyglądała zupełnie jak nie ona” – opisywał portugalski dziennikarz Jose Morgado, dodając, że mecz trwał zaledwie pół godziny. Gaspar Ribeiro Lanca dodawał, że powodem kreczu była choroba tenisistki.

– Bardzo źle czułam się na korcie. Miałam zawroty głowy i nie widziałam dobrze piłek. Od samego początku meczu było mi niedobrze i bałam się, że zwymiotuję na kort – powiedziała Wozniacki w rozmowie z duńską telewizją TV 2 Sport. 33-latka miała jeszcze dzisiaj zagrać w meczu deblowym, ale wydaje się, że nie ma na to większych szans.

Caroline Wozniacki prawdopodobnie chciała zagrać w Billie Jean King Cup też po to, żeby ułatwić sobie starania w awansie na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Gdy wracała na kort w sierpniu ubiegłego roku, to zapowiadała, że igrzyską są jednym z jej celów.