A A+ A++

225 ujawnionych wykroczeń w ruchu drogowym, dwa przestępstwa dotyczące złamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i zatrzymane dwa prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym – to efekty działań policjantów zamojskiej drogówki podczas piątkowej akcji “prędkość”.

W miniony piątek na drogach całego kraju trwała policyjna akcja “prędkość”.

Mundurowi z zamojskiej komendy w ramach działań przeprowadzili prawie 230 kontroli drogowych, z czego 225 związanych było ze zbyt szybką jazdą.

Piątkową akcję z pewnością zapamięta kierująca Toyotą, która o godzinie 16:35 na ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała 111 km/h. Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali 36-letniej mieszkańce Zamościa prawo jazdy. Jak się okazało kierująca, była już karana za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na kobietę mandat w ramach ,,recydywy’’, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierująca otrzymała więc 4 000 złotych mandatu, a na jej konto trafiło 14 punktów karnych – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. –  Prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stracił też 23-latek z gminy Leśniowice zatrzymany do kontroli drogowej w Starym Zamościu. Mężczyzna kierując Audi jechał o 54 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy – dodaje.

Policjanci ruchu drogowego w piątek skontrolowali również kierującego BMW. 38-latek z Tomaszowa Lubelskiego był trzeźwy, jednak nie powinien decydować się na kierowanie pojazdem. Miał bowiem orzeczony przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sądowy zakaz kierowania rowerami miał także skontrolowany przez mundurowych 42-letni cyklista z Zamościa.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyniki exit poll: Koalicja Obywatelska wygrywa w wyborach. Kto z naszego okręgu dostanie się do PE?
Następny artykułVerstappen ciężko zapracował na kolejne zwycięstwo w F1