W dniach 19-21 kwietnia w Jeleniej Górze i Borowicach na Dolnym Śląsku odbyła się wiosenna runda Klubowych Mistrzostw Polski (KMP1) w biegu na orientację.

Jedenaście medali zdobytych w biegach indywidualnych oraz cztery zdobyte w biegach sztafetowych przywieźli z tych zawodów sportowcy UMKS Kwidzyn. UMKS reprezentowało 35 zawodniczek i zawodników. Oprócz miejsc medalowych zawodnicy zajęli 56 punktowanych miejsc w biegach indywidualnych. Tak duży dorobek miejsc medalowych i punktowych dał w efekcie po raz kolejny najwyższe w historii klubu miejsce rankingowe – trzecie lub czwarte (wyliczenia punktacji nie są jeszcze zakończone) miejsce w kraju (w zeszłym roku było piąte). Jest to solidna podstawa, aby ostrożnie założyć, że możliwe jest zakończenie sezonu na miejscu medalowym po drugiej, jesiennej rundzie KMP.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Wiktor Muller (M20), który w obu biegach zdobył złote medale. Po dwa medale zdobyli też Tomasz Mokrosz (M12), który wywalczył srebro i brąz oraz Zbigniew Mądrzyński (M65), który zdobył złoto i brąz. Po jednym srebrnym krążku indywidualnym do Kwidzyna przywieźli: Katarzyna Szafarewicz (K14) i Paweł Pękal (M14), a brązowe medale zdobyli: Klaudia Marciniak (K14), Kornel Koniszuk (M10) i Jakub Jędras (M14).

W biegach sztafetowych złoty medal zdobyła drużyna w kategorii K14 (Klaudia Marciniak, Amelia Kawecka, Katarzyna Szafarewicz). Srebrny medal wywalczyła drużyna w kategorii K12 (Paula Wejtko, Maria Gimińska i Michalina Blokowska). Brązowy medal zdobyły drużyny: w kategorii M12 (Leon Żakowski, Alicja Marciniak i Tomasz Mokrosz) oraz w kategorii M14 (Wojciech Droń, Jakub Jędras oraz Paweł Pękal). Sześć innych sztafet zdobyło miejsca punktowane w klasyfikacji Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

Jesienna runda KMP odbędzie się w dniach 20-22 września w okolicach Ogrodzieńca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.