A A+ A++

Tradycja nocy sobótkowej zostanie przypomniana 15 czerwca w Działoszynie podczas wydarzenia pod nazwą Magiczna Noc Kupały – piknik rodziny nad Wartą. Mówi Julita Bociąga, dyrektorka Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie:

Na pewno będzie muzyka, będą tańce z pochodniami przy ognisku, puszczanie wianków na wodzie. Założeniem tego spotkania jest kultywowanie tradycji nocy sobótkowej i zainteresowanie jak największej liczby mieszkańców naszego regionu zwyczajami, naturą, dawnymi wierzeniami, zielarstwem i sztuką plecenia wianków. Dodatkowym atutem spotkania będą prezentacje lokalnych zespołów i twórców oraz występy zespołów lokalnych. Wystąpi zespół Trębaczewianie i podopieczni domu kultury. Widowisko zapowiada się ciekawie, mogę zdradzić, że będą skoki przy ognisku i nawet łódkami artyści będą wpływali.


To wydarzenie 15 czerwca o 20:00 w parku strażaka w Działoszynie. Jest finansowane ze środków samorządu województwa łódzkiego. Podobnie jak warsztaty z wyplatania wianków organizowane 14 czerwca i te dzisiejsze – zielarskie.

Posłuchaj rozmowy z Julitą Bociągą z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułДовіра українців до Зеленського знижується – опитування
Następny artykułWręczono Krzyże Wolności i Solidarności. Wśród odznaczonych dwaj nauczyciele z Zakopanego