Rozgrywający reprezentacji Polski koszykarzy naturalizowany Amerykanin A.J. Slaughter zdobył rekordowe w karierze 38 punktów i poprowadził Herbalife Gran Canaria do zwycięstwa nad Movistar Estudiantes Madryt 97:94 po dogrywce w meczu 25. kolejki ligi hiszpańskiej.

Slaughter przebywał na parkiecie 39 minut, trafił 13 z 15 rzutów za dwa punkty, trzy z siedmiu zza linii 6,75 m oraz wszystkie trzy wolne. Miał cztery asysty, trzy przechwyty, dwie zbiórki i stratę. Te wszystkie elementy złożyły się na najwyższy w obydwu zespołach wskaźnik efektywności – 41, który jest jego rekordem, podobnie jak sobotnia zdobycz punktowa, w lidze hiszpańskiej.

Herbalife wygrała czwartą kwartę 30:19, a Slaughter od stanu 76:83 na niespełna dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, uzyskał osiem z dziewięciu punktów swojego zespołu, doprowadzając do remisu 85:85 i dogrywki.

Balcerowski w akcji

Inny reprezentant Polski Aleksander Balcerowski także wyszedł w pierwszej piątce zespołu Herbalife. Przebywał na parkiecie osiem minut i w tym czasie zdobył sześć punktów trafiając wszystkie trzy rzuty za dwa punkty oraz miał dwie zbiórki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W tabeli ligi ACB prowadzi Real Madryt (21-1) przed Barceloną (19-3). Herbalife z bilansem 9-14 zajmuje 12. pozycję.