A A+ A++

Limanowa. W wieku 94 lat zmarła Celina Jurkowska-Macura, która przez 45 lat służyła pacjentom Szpitala Powiatowego w Limanowej. Wspólna modlitwa w jej intencji odbędzie się w niedzielę.

W sobotę (29 czerwca) w wieku 94 lat zmarła Celina Jurkowska-Macura, ceniona lekarka, która przez 45 lat służyła pacjentom Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Po ukończeniu studiów lekarskich w 1956 roku, doktor Celina Jurkowska-Macura rozpoczęła swoją karierę. Na mocy ówczesnych przepisów, od 1 września 1956 roku została skierowana do pracy w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, gdzie pracowała na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz w Poradni Rejonowej. Pełniła także funkcję lekarza zakładowego. W 1978 roku objęła stanowisko Kierownika Punktu Krwiodawstwa, które piastowała do 2001 roku.

Pani doktor Celina Macura była lekarzem, który z szacunkiem odnosił się do każdego pacjenta, szczególnym szacunkiem darzyła honorowych dawców krwi. Była wzorową żoną, matką, babcią i prababcią. Zasłużyła sobie na szacunek, pamięć oraz szczerą modlitwę za spokój Jej duszy – podkreślają jej współpracownicy.

Zobacz również:

Grono starszych pracowników i współpracowników Szpitala, pacjentów oraz znajomych zaprasza na wspólną modlitwę w intencji zmarłej doktor Celiny Jurkowskiej-Macury. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę (7 lipca) o godzinie 19:00 w kaplicy Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPatryk Jaki tworzy petycję ws. uwolnienia ks. Olszewskiego. Staje w obronie “torturowanego” byłego egzorcysty
Następny artykułHistoryczna inscenizacja zrzutów alianckich