We wtorek przed godz. 15, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym przy Fundacji “ITAKA”, że mieszkaniec Jarosławia, najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Mężczyzna, który dzwonił do Centrum Wsparcia, nie odpowiadał na pytania pracownika, a później nie odbierał od niego połączeń.
Dyżurny wiedząc, że w takiej sytuacji nie ma chwili do stracenia, pod ustalony adres, pod którym mógł przebywać mężczyzna potrzebujący pomocy, natychmiast skierował funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego. Na miejscu okazało się, że 47-latek, od kilka lat tam nie mieszka i aktualnie przebywa w jednej z miejscowości na terenie gminy Łańcut.
Dyżurny z Jarosławia dysponując numerem telefonu 47-latka, nawiązał z nim kontakt. Podczas rozmowy ustalił, że mężczyzna znajduje się na terenie jednej ze stacji kolejowych na ternie gminy Łańcut. Policjant w taki sposób przeprowadził z nim rozmowę, że dowiedział się od swojego rozmówcy jak wygląda, w co jest ubrany i że ma przy sobie rower.
Zdobyte informacje przekazał funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Mundurowi we wskazanym miejscu, na torowisku jednej z miejscowości na terenie gminy Łańcut, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał przekazanemu rysopisowi. Okazał się nim poszukiwany 47-latek.
Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę.
Skoordynowane i profesjonalne działania jarosławskich i łańcuckich policjantów być może zapobiegły tragedii.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasami myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Nie lekceważ żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.
Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS