USAR Kwidzyn ma na swoim koncie kolejne zwycięstwo i udany rewanż z Tytanami Wejherowo. Kwidzynianie zwyciężyli 30:26 i zachowali komplet punktów po II kolejce.

Początek spotkania był nieco niemrawy. W 9 minucie prowadzili Tytani 1:3. Dwie minuty później kwidzynianie doprowadzili do remisu, a w 15 minucie prowadzili już 5:4 po bramce Szymona Ludwiczaka. Uszczelnili obronę, a także wykorzystali możliwość wyprowadzenia kontrataków. Po bramce (przez całe boisko) Pawła Kiepulskiego, w 21 minucie Husarze prowadzili w pierwszej połowie 9:6. Przeciwnicy poprosili o czas i niestety znakomicie wykorzystali przerwę. Szybko odrobili straty i grą bramka za bramkę zakończyli pierwszą połowę wynikiem 13:13.

Początek drugiej połowy meczu był zdecydowanie korzystniejszy dla kwidzyńskich zawodników. Szybkie trafienia Szymona Ludwiczaka, Beniamina Werry oraz Nikodema Rozwadowskiego wyprowadziły nasz zespół na trzybramkową przewagę. Goście skutecznie odrabiali straty, odpowiadając na nasze trafienia kolejnymi bramkami. W 44 minucie ponownie był remis. Później mogliśmy obserwować wzorową grę Husarzy. Pierwsze skrzypce rozegrało trio Nikodem Rozwadowski, Dominik Sonnenfeld oraz Bartosz Janiszewski, którzy rzucali, asystowali i wywalczali rzuty karne. Zaraz po wejściu na boisko swoją bramkę zdobył również Oskar Orzłowski. Skuteczna gra w ataku, a także szczelna obrona pozwoliła odskoczyć USAR-owi na 5 bramek przewagi. Do końca meczu rywalom udało się zmniejszyć różnicę zaledwie o jedno trafienie w ostatniej minucie.

Dzięki temu zwycięstwu USAR utrzymuje swoją pozycję na pierwszym miejscu w tabeli.