Wisła Sandomierz przegrała 3-4 (2-1) z Unią Tarnów w meczu 7. kolejki III ligi, gr. IV. Wisła prowadziła po pierwszej połowie, kiedy to dwukrotnie do siatki trafił Jewhen Trojanowśkyj. W drugiej części meczu gola zdobył Nicolai Solodovnicov.

W 10. minucie Unia objęła prowadzenie po golu Kacpra Rojkowicza. Zespół gości nadal naciskał wiślaków, jednak to piłkarze Jarosława Pacholarza zdobyli bramkę. Po złym wznowieniu gry z rzutu rożnego wiślacy wyprowadzili szybki kontratak, który golem zakończył Jewhen Trojanowśkyj. Trzy minuty później, po dośrodkowaniu Nicolaia Solodovnicova Trojanowśkyj strzałem głową zdobył drugą bramkę. Do przerwy nie działo się za dużo.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W 49. minucie Solodovnicov wykorzystał niezdecydowanie obrońców i posłał piłkę do siatki tuż nad próbującym interweniować bramkarzem Unii. W 60. minucie mocny strzał z dystansu oddał Marcin Sudy, jednak nieznacznie chybił. W 72. minucie Rojkowicz po szybkiej akcji środkiem boiska drugi raz pokonał Sebastiana Ciołka. W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez Jakuba Kałaskę. “Jedenastkę” wykonywaną przez Dawid Sojdę obronił bramkarz Wisły. Cztery minuty później bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Patryk Orlik. W 90. minucie Tomasz Palonek  po uderzeniu z powietrza dał zwycięstwo Unii.

11 września 2022, 16:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-4 Unia Tarnów
Jewhen Trojanowśkyj 20, 23, Nicolai Solodovnicov 49 – Kacper Rojkowicz 10, 72, Patryk Orlik 79, Tomasz Palonek 90

Wisła: Sebastian Ciołek – Dariusz Partyka, Dmytro Sydorenko, Marcin Sudy, Jakub Janik – Piotr Ferens (74 Bartłomiej Cichoń), Jakub Persak (85 Sebastian Sprawka), Szymon Kuzior, Jakub Kałaska, Jewhen Trojanowśkyj (53 Mateusz Peda) – Nicolai Solodovnicov.

żółte kartki: Ferens, Persak, Kałaska, Sydorenko, Ciołek – Sojda.

sędziował: Jakub Pych (Dębica).