A A+ A++
Udostępnij!

Renowacja drewnianej elewacji nie tylko przyczynia się do poprawy jej wyglądu, ale także przedłuża trwałość surowca. Można w ten sposób zabezpieczyć obiekt przed działaniem czynników atmosferycznych i biologicznych. Lepiej jednak nie robić tego samodzielnie, ale zamówić profesjonalną usługę.

Dlaczego renowacja drewnianej elewacji bywa konieczna?

Elewacje budynków ulegają naturalnemu zużyciu. Drewno podlega działaniu czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wiatr, deszcz i śnieg. Mogą one spowodować erozję, blaknięcie koloru czy pękanie powierzchni. Niebezpieczny jest także rozwój pleśni i mchu. Warto również przeciwdziałać pojawianiu się pęknięć i odprysków. Renowacja pozwala na naprawę tych defektów, przywracając integralność struktury drewna.

To jednak nie wszystkie powody, które powinny skłonić do inwestycji w renowację drewnianej elewacji. Starsze konstrukcje mogą być bardziej podatne na ogień. Warto ponadto pamiętać o kwestiach estetycznych. Wygląd budynku wpływa na sposób, w jaki nieruchomość jest postrzegana. Jeśli interesuje Cię renowacja drewnianego budynku, zapoznaj się z ofertą KMI Pro System.

W jaki sposób przebiega renowacja drewna?

Renowacja drewnianych domów wymaga podjęcia wielu różnych czynności. Piaskowanie niskociśnieniowe pozwala na zaaplikowanie strumienia drobnych cząstek piasku przy niskim ciśnieniu. Dzięki temu z czyszczonej powierzchni łatwiej usunąć farbę, czy stary lakier. Podczas sodowania drewna stosuje się sodową mieszankę, która również umożliwia bardzo skuteczne usunięcie zabrudzeń.

Szlifowanie służy wygładzeniu powierzchni drewna. Impregnacja ma na celu zastosowanie substancji ochronnych. Malowanie natryskowe pozwala na skuteczną aplikację farby. W ramach renowacji elewacji warto również zadbać o odpowiednią ochronę przeciwpożarową. Kitowanie bali wreszcie jest metodą uszczelniania pęknięć w drewnianych elementach. Wejdź na stronę: https://kmiprosystem.pl/renowacja-drewnianej-elewacji/, aby dowiedzieć się więcej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny wybuch pieca w Wielkopolsce
Następny artykułJak dawniej walczono z siarczystym mrozem?