A A+ A++

Zostało ci jedzenie – zanieś do Jadłodzielni

Okres między Świętami, a Nowym Rokiem to czas, kiedy spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, świętujemy i jemy. Bardzo często zdarza się tak, że jedzenie zostaje i szkoda go wyrzucić. Jeżeli brakuje ci już miejsca w zamrażarce, możesz podzielić nim się z innymi. 

W Sanoku na I piętrze hali targowej nadal funkcjonuje Jadłodzielnia. 

Pamiętajmy o tym, by żywność opisać i podać datę wykonania np. sałatki, lub datę przydatności do spożycia, jeśli to tylko możliwe. 

Mając na uwadze, jak wynika z badania zrobionego na potrzeby Federacji Polskich Banków Żywności około 42 procent Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucać żywność, 35 procent z nich robi to kilka razy w miesiącu. Najczęściej wyrzucane produkty to pieczywo, owoce, wędliny i warzywa. Przyjmuje się Polacy rocznie marnują w granicach 235 kg żywności na osobę, w przeliczeniu na statystycznego mieszkańca, to plasuje Polskę na piątym miejscu w UE.

„Jadłodzielnia to miejsce, którego działanie jest oparte na idei foodsharingu (z ang. dzielenie się jedzeniem), która zrodziła się żeby ratować żywność przed zmarnowaniem. Każdy może przynieść to, czego nie da rady zagospodarować i każdy może poczęstować się tym, co przyniósł ktoś inny. Foodsharing nie ma na celu dzielenia się jedzeniem z głodnymi czy ubogimi. Z jadłodzielni mogą korzystać wszyscy, którzy nie zgadzają się na marnowanie jedzenia, dla których ważna jest troska o naszą planetę i o siebie nawzajem.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWYPADEK W OKOLICY DĄBRÓWNA – 2 OSOBY RANNE, NA MIEJSCU ŚMIGŁOWIEC LPR
Następny artykułPonad 20 tys. zł zebrano na leczenie małej Laury Paczuły