A A+ A++

Najstarszy i najbogatszy w gatunki zwierzą ogród zoologiczny w Polsce ma powody do świętowania. Zyskał nowego członka rodziny – manata, który najprawdopodobniej jest samcem. W momencie przyjścia na świat mierzył 110 cm i warzył ok. 20 kg. Matka opiekuje się nim i samodzielnie go karmi.

Jak wyjaśnia “PAP”, hodowla manatów jest bardzo trudna, przez co postępuje powoli. Trzeba stworzyć im ściśle określone warunki życia, dlatego m.in. pływają w dużych basenach z wodą w temperaturze co najmniej 26 st. C. Niezwykle ważne jest też zapewnienie określonej diety. Sześć wrocławskich manatów zjada dziennie ok. 150 kg warzyw.

Zanim wrocławskie zoo sprowadziło pierwszego manata, jego pracownicy zebrali wszystkie dostępne opracowania dotyczące tego gatunku. Następnie, po konsultacji z pracownikami innych ogrodów, powstał projekt strefy Kongo z basenem dla manatów. Przed tym, jak okazy zostały przetransportowane z Danii i Singapuru, wrocławscy opiekunowie pojechali na dwa tygodnie do tych krajów. Dzięki temu mogli wcześniej poznać zwierzęta, nauczyć się opieki nad nimi i towarzyszyć w trakcie transportu.

W której części zoo we Wrocławiu można spotkać młodego manata? W strefie Kongo w Afrykarium. Można tam zobaczyć, jak maluch nawiązuje relacje z pozostałymi członkami stada – Ling, Lavią, Pirayą, Armstrongiem i Gumlą.

Za sprawą częściowego odmrażania gospodarki bramy wrocławskiego zoo zostały ponownie otwarte 21 maja. Turyści i stali bywalcy ogrodu muszą się jednak liczyć z pewnymi utrudnieniami i obostrzeniami.

Ze względu na to, że ciągle istnieje ryzyko zakażenia się koronawirusem, dyrekcja wrocławskiego zoo sugeruje, aby przed wybraniem się do ogrodu zakupić bilet w formie online. W ten sposób unikniemy stania w kolejkach, gdzie możemy być narażeni na złapanie wirusa. Osoby, które wybiorą tradycyjną formę zakupu wejściówki, w kolejce będą musiały się stosować do zasady dystansu społecznego i zachowania bezpiecznego odstępu.

Źródło: Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, PAP, WP

Zobacz też: Bhalu i Balowat. Niezwykła przyjaźń

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWczoraj karma dla zwierząt, dziś zabawki dla dzieci ze szpitala
Następny artykułPrzewodnik psa specjalnego i jego podopieczny