A A+ A++

Biskup polowy Wiesław Lechowicz przewodniczył w katedrze polowej Mszy św. w intencji żołnierzy i pracowników Centrum Operacji Powietrznych Dowództwa Komponentu Powietrznego (COP). Po Mszy św. przed śmigłem upamiętniającym polskich lotników, znajdującym się przy wejściu do katedry złożone zostały kwiaty.

W homilii bp Lechowicz, nawiązując do sceny wyrzucenia kupców ze świątyni przez Jezusa oraz opisu nieurodzajnego figowca, podkreślał, że reakcja Jezusa na pozbawione owoców drzewo i zbezczeszczenie świątyni niesie ze sobą wiele nauk i zachęca do rachunku sumienia, zwłaszcza duchownych, którzy powinni stać na straży czystości kultu. – Powinniśmy odznaczać się czystością obyczajów, tak, aby Kościół nikomu nie kojarzył się z jaskinią zbójców – mówił.

Biskup dodał, że wnioski z dzisiejszej Ewangelii powinni wyciągnąć wszyscy uczniowie Jezusa. – Czy nie zdarza się nam, i to nawet często, mylić kościół z galerią handlową? Stawiamy Bogu wymagania i oczekujemy, że za czas spędzony w kościele otrzymamy oczekiwaną należność w postaci wysłuchania naszych modlitw. Tymczasem nie chodzi o handel wymienny, ale o zaufanie i relację miłości do Boga. Wtedy wzrośnie również prawdopodobieństwo, że nasze życie nie będzie przypominać drzewa figowego pozbawionego owoców – przekonywał bp Lechowicz.

Biskup polowy zachęcił zebranych do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. – Dziękuję Panu Bogu za Was, żołnierze i pracownicy Centrum Operacji Powietrznych, za Waszą troskę o bezpieczeństwo polskiego nieba. Modlę się, byście z Bożą pomocą jak najskuteczniej służyli naszej Ojczyźnie, bo i jej grozi ryzyko przekształcenia się z rodzinnego domu w jaskinię zbójców. (…) Dlatego dołączmy do modlitwy za COP modlitwę za naszą Ojczyznę, aby rodziła dorodne owoce w postaci między innymi oddanych, mądrych i odważnych żołnierzy – powiedział.

Życzenia żołnierzom złożyli także bp Marcin Makula, naczelny ewangelicki kapelan wojskowy oraz ks. prot. płk Jan Kot, prawosławny dziekan sił powietrznych. Po Mszy św. przy pomniku–śmigle, upamiętniającym poległych lotników, złożone zostały kwiaty.

***

Centrum Operacji Powietrznych powstało 1 stycznia 2002 r. na bazie Centralnego Stanowiska Dowodzenia. 1 lipca 2013 r. jego nazwę rozszerzono i od tej pory brzmi ona: Centrum Operacji Powietrznych Dowództwa Komponentu Powietrznego. Centrum realizuje zadania dla potrzeb narodowego i sojuszniczego systemu obrony powietrznej. Wyposażone jest w specjalistyczne systemy wspomagania dowodzenia zgodne ze standardami NATO.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMajowy sukces Polsatu Sport w telewizji oraz Internecie
Następny artykułВ Україні буде створено ще один індустріальний парк