A A+ A++

Piękna, jesienna pogoda w ostatnich dniach przyciąga mieszkańców i turystów na Mogielicę – najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego.

Dobiegają końca ostatnie, „kosmetyczne” prace przy budowie wieży widokowej na Mogielicy (1170 m n.p.m.). Najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego w ostatnich dniach cieszy się dużym powodzeniem wśród okolicznych mieszkańców oraz odwiedzających nasz region turystów, których do wyjścia na szlak skłania słoneczna pogoda i wyjątkowe kolory jesieni, widoczne w lasach. 

Limanowszczyzna odzyskuje jedną z głównych atrakcji – z wieży roztacza się rozległy widok obejmujący m.in.: Beskid Sądecki, Gorce i Tatry, jak również znajdującą się pod szczytem największą i najpiękniejszą halę w Beskidzie Wyspowym – Polanę Stumorgową. 

Zarejestrowane w niedzielę widoki z nowej wieży na Mogielicy możemy zaprezentować dzięki uprzejmości wykonawcy – spółki Ekobudstal z Chorzowa.

Prace na szczycie trwają od czerwca tego roku. Wykonuje je wyłoniona w ramach postępowania przetargowego firma Ekobudstal z Chorzowa, za kwotę brutto 934 tys. zł. Zgodnie ze specyfikacją nowa wieża widokowa została wykonana z konstrukcji stalowej o wysokości 22,83 m, z tarasem widokowym o wymiarach 7,12 x 7,12 m. Dla inwestycji gminy Dobra pozyskano dofinansowanie od partnerów: Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz gmin Kamienica i Słopnice.

Przypomnijmy, że zdemontowana drewniana wieża została wybudowana w 2008 roku. Została wzniesiona w miejscu istniejącej do lat 80. XX w. wieży triangulacyjnej. Konstrukcja składała się z czterech kondygnacji, do których prowadziły drabiniaste schody. Na wysokości 20 metrów znajdowała się platforma widokowa, przykryta daszkiem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSOK Suwałki: Spotkanie z historią mody: Ubiory średniowieczne na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego
Następny artykułPolicja Świdnica: Wizerunek osoby mogącej mieć informacje w sprawie pobicia [MONITORING]