A A+ A++

Izraelski koncern zbrojeniowy Rafael zaprezentował właśnie swój najnowszy wynalazek, który z niesamowitą precyzją radzi sobie z małymi pojazdami latającymi. Urządzenie wyposażone zostało w system precyzyjnego namierzania oraz mocne działko laserowe, które szybko i sprawnie potrafi zestrzelić praktycznie każdy mały dron podczas lotu.

Broń laserowa typu C-UAS o nazwie Drone Dome jest w stanie wykrywać pojazdy latające o powierzchni zaledwie 0,002 metra kwadratowego w odległości nawet do 3500 metrów. Po wykryciu bezzałogowca, system bezustannie śledzi go i w dogodnym momencie przeprowadza na niego atak z użyciem lasera, który za każdym razem jest skuteczny.

Na opublikowanym materiale filmowym możecie zobaczyć, jak system uziemia flotę dronów Phantom od chińskiej firmy DJI. Urządzenia nie miały najmniejszych szans w starciu z potężnym laserem. Możemy oczekiwać, że wraz z rozwojem technologii laserowych i miniaturyzacji urządzeń, służby bezpieczeństwa będą dysponowały coraz to bardziej skutecznym sprzęcie, i to w pełni mobilnym.

Koncern zbrojeniowy Rafael podkreśla, że system Drone Dome bez problemu może śledzić nawet kilkanaście obiektów jednocześnie i wszystkie je szybko uziemić. Broń antydronowa nie jest autonomiczna, chociaż firma informuje, że system ma takie możliwości. Obecnie każdą decyzję o ataku laserowym na bezzałogowca podejmuje żywy operator. Izraelczycy w tej kwestii stosują się do apelu Organizacji Narodów Zjednoczonych o zaprzestanie tworzenia robo-zabójców.

Pentagon niedawno poinformował, że żołnierze armii USA niebawem otrzymają karabiny laserowe zdolne do obezwładniania wroga na odległość nawet 1 kilometra. Ma to być broń nieśmiercionośna. Nowy, mobilny, kompaktowy i skalowalny system ultrakrótkiego lasera impulsowego (SCUPLS) może dezorientować i powodować ból u żołnierzy wroga, jednocześnie bez wywoływania obrażeń. Może również wysyłać wyraźne, dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia na odległość nawet 1000 metrów.

Źródło: GeekWeek.pl/Rafael / Fot. Rafael

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMazurskie Agro Show 2020
Następny artykułAnkieta