W hali OSiR w Brodnicy odbyły się zawody Pucharu Polski w fit kid, inaugurujące sezon 2023 – 2024. Na starcie nie mogło zabraknąć ekipy Akrobatyka Fit Kids Przemyśl, która nie miała sobie równych. Zaliczyła wspaniały występ, okraszony 30 medalami, z czego aż 16 z najcenniejszego kruszcu.

Impreza w Brodnicy odbyła się 30 września br. Na starcie stanęli reprezentanci 13 klubów z całej Polski. Oprócz przemyskiej ekipy także: Akademia Fitness Sportowego Szczecinek, AcroGym Rzeszów, Diament Radzyń Podlaski, FitArt Lubliniec, Gym&Fun Wołomin, MDK Radom, Sparta Człuchów, Stowarzyszenie Regionalni Sandomierz, Shock Dance Ząbki, TG Sokół Brodnica, TG Sokół Rzeszów oraz UKS Orlik Kowalewo Pomorskie. Łącznie w konkurencjach: no stress, III klasa, II klasa, I klasa, ekstraklasa solo, duety, małe grupy i formacje do walki o medale stanęło 240 zawodniczek i zawodników. Nowością był kategoria pod nazwą acro free dance.

Akrobatyka Fit Kids Przemyśl reprezentowana była przez 25 młodych sportowców. Startowali w niemal wszystkich konkurencjach: no stress, III klasa solo, II klasa solo, I klasa solo i mała grupa, ekstraklasa solo, solo boy, duety i małe grupy. Zdobyli łącznie 30 medali: 16 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych! Byli zdecydowanie najlepszą ekipą podczas tych zawodów, potwierdzając swoją przynależność do absolutnie ścisłej czołówki krajowej w tej dyscyplinie sportu.

Imponujące wyniki

W konkurencji no stress przemyślanie wywalczyli 4 złote i 1 srebrny medal. W III klasie – solo boy srebrny zdobył Kazimierz Wilamowski. W II klasie złoto trafiło do Zofia Misztal, dwa srebra do Katarzyny Nawojskiej i Emilii Błażejewskiej. 6. miejsce zajęła Małgorzata Nowosielecka. W I klasie Akrobatyka Fit Kids zdobyła 6 złotych krążków: Lena Szumełda, Milena Prokop, Aleksandra Trybała, Amelia Burdziak, Zuzanna Prokop oraz mała grupa: Amelia Burdziak, Zuzanna Prokop, Zofia Misztal. Srebrny medal trafił do Oliwii Pobidyńskiej, brązowy do Aleksandry Gniadej.

W ekstraklasie przemyślanie pokazali rzeczywiście ekstraklasę. Wywalczyli 5 złotych medali. Zdobyli je: Amelia Wołoszyn, Marcelina Smuczek i Michał Woś, duety – Julia Ruśnica – Amelia Wołoszyn oraz Marcelina Smuczek – Natalia Palko, mała grupa: Marcelina Smuczek, Natalia Palko oraz Valerija Konopljanka. 5 srebrnych krążków trafiło do: Julii Ruśnicy, Julii Stadnik, Amelii Błażejewskiej, Natalii Palko oraz duetu Julia Stadnik – Julia Samotach. 4 brązowe medale zdobyły: Julia Samotach, Oliwia Niejedli, Valerija Konopljanka i Weronika Szczołko. 4. miejsce zajęła Maria Makarowska.

Warto dodać, że po zawodach ogłoszony został skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Fit Kid, które odbędą się w Alicante w Hiszpanii. Akrobatykę Fit Kids Przemyśl reprezentować będzie aż 10 zawodniczek i zawodników! Gratulujemy!

Autor: Mariusz Godos