A A+ A++

Policjanci z Łososiny Dolnej przerwali przemoc, do której dochodziło w jednym z domów na terenie gminy Gródek nad Dunajcem. Agresywny mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty, a mundurowi wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania, by odizolować go od żony, nad którą się znęcał. Decyzją sądu sprawca trafił na dwa miesiące za kraty, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu łososińscy policjanci udali się na interwencję do jednego z domów w gminie Gródek nad Dunajcem, gdzie pijany mąż awanturował się i groził swojej żonie, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Okazało się, że jego agresywne zachowanie nie było incydentalne, ponieważ od około dwóch miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą. Podczas wszczynanych przez niego awantur m.in. wyzywał i poniżał żonę, a także szarpał, bił i groził jej niebezpiecznymi przedmiotami.

Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. W Komisariacie Policji w Łososinie Dolnej usłyszał zarzut znęcania się nad członkiem rodziny. Ponadto funkcjonariusze zwrócili się z wnioskiem do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, aby odizolować żonę od agresywnego męża. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 5 lat więzienia.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY DOMOWEJ!

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!

/źródło: KMP Nowy Sącz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzypominamy – dziś w Ostrówku Piknik Województwa Łódzkiego
Następny artykułTak jak życzył sobie Tusk, PO odrzuciła ustawę o CPK