A A+ A++

W tym roku po raz XIX zorganizowaliśmy konkurs miejski “Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni – Garwolin 2023”. W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęło 7 zgłoszeń. Komisja konkursowa odwiedziła wszystkie zgłoszone obiekty i przyznajemy, że stanęliśmy przed niełatwym wyborem. Każdy z prezentowanych obiektów stworzonych przez mieszkańców jest pełen uroku i zdajemy sobie sprawę, że każdy balkon czy ogród wymagały wielkich nakładów pracy i systematyczności: bo nie sztuka posadzić, ale trzeba też dbać, podlewać, przycinać, zabezpieczać przed mrozami i szkodnikami.

1 miejsce w kategorii ogród zajęli Państwo Elżbieta i Stanisław Jóźwiakowie

Wchodzących od ogrody wita obrośnięta bluszczem kapliczka, pięknie komponująca się na całorocznej rabacie. Przed domem, znajduje się przedogródek, gdzie wśród drzew i krzewów umieszczono elementy małej architektury: ławki, rzeźby i dekoracje. Za domem oprócz wypoczynkowego tarasu i roślin wieloletnich znalazło się miejsce dla wyniesionych rabat na warzywa i małej szklarni na pomidory.

2 miejsce w kategorii ogród przyznano Pani Bożenie Gudro-Piuschel

Ogród przy Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego to dzieło Pani Bożeny. Znaleźć tu można wiele iglaków, skalniak, donice kipiące kwiatami, pięknie utrzymamy balkon z czerwonymi pelargoniami. Właścicielka dba również o przestrzeń przed ogrodem, gdzie na rabacie znalazły się wieloletnie rozchodniki i jednoroczne kanny.

Komisja konkursowa w kategorii balkon/taras przyznała laur zwycięstwa Państwu Elżbiecie i Stanisławowi Jóźwiakom

W zgłoszonym ogrodzie komisja nie mogła przejść obojętnie obok tarasów, które umieszczone są na froncie i z tyłu domu. To dodatkowe pokoje w sezonie letnim, miejsce relaksu wśród roślin i uroczych rzeźb.

2 miejsce wśród balkonów zajął balkon autorstwa Pani Kingi Suszek

Balkon Pani Kingi to przykład dobrze wykorzystanej przestrzeni. Kwiaty znajdują się tradycyjne na barierkach oraz porastają ścianę, w towarzystwie ziół: bazylii i majeranku.

W kategorii zagospodarowanie terenu przed posesją przyznano dwa pierwsze miejsca: mieszkańcom bloku przy Stacyjnej 53 i parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

Wspólna praca Państwa Barbary i Michała Wojdatów, Pań: Marii Machnio, Marii Tracz i Marii Balkiewicz jest dowodem na to, że nawet pozornie niesprzyjające warunki tj wąski pas ziemi wzdłuż bloku, można wykorzystać i stworzyć piękną rabatę, kwitnącą od wiosny do jesieni.

Zrewitalizowany ogród przed plebanią parafii Przemienienia Pańskiego spójnie komponuje się z budynkiem z lat 30-tych XX wieku. Wytyczono rabaty m. in z lawendą, różami okrywowymi, bukszpanem, różanecznikami i innymi roślinami. Centralnym miejscem ogrodu przed plebanią jest figura Matki Bożej.

2 miejsce przypadło Pani Mariannie Zadrożnej

Na osiedlu Romanówka znajduje się wiele uroczych ogródeczków, w tym roku Pani Marianna zaprosiła nas do siebie, by pokazać przyciągającą motyle budleję, obsypane kwiatami zawilce, hortensje, hosty i inne rośliny ubarwiające przestrzeń.

Przed sesją Rady Miasta w dniu 25 września Burmistrz Miasta Marzena Świeczak wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Ostolskim wręczyli nagrody laureatom: dyplomy oraz bony do wykorzystania w sklepach ogrodniczych: P.H.U Słomski przy Wyszyńskiego 4 i Cyprys przy ul. Targowa 2.

Laureatom serdecznie gratulujemy i wszystkich mieszkańców zapraszamy do udziału w konkursie w 2024 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPromocja ósmego tomiku wierszy Józefa Zdunka Radości i smutki.
Następny artykułWe wtorek prąd wyłączą w Żyrakowie, a w czwartek w Dębicy