Iga Świątek w piątek późnym popołudniem zameldowała się w czwartej rundzie Rolanda Garrosa pokonując w dwóch setach Marię Bouzkovą. Z kolei Hubert Hurkacz swoje spotkanie kończył w sobotę – po tym jak w piątek zostało przerwane z powodu deszczu. – Było bardzo trudno. Potem mecze były wstrzymywane. Ciężko przewidzieć pogodę. Padało i padało – mówił tenisista. Polak ostatecznie po długim boju pokonał Denisa Shapovalova 6:3, 7:6, 4:6, 6:1.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz poznali godziny meczów czwartej rundy!

W niedzielę Świątek i Hurkacz rozegrają spotkania czwartej rundy. Poznaliśmy plan gier na ten dzień. Iga Świątek pojawi się na korcie już po godzinie 11.00 – jej starcie z Potapową będzie pierwszym meczem na korcie centralnym. Obie panie dotychczas mierzyły się tylko raz – miało to miejsce w 2016 roku podczas juniorskiego Rolanda Garrosa i wówczas górą była Rosjanka. W niedzielę Polka będzie miała więc okazję do rewanżu.

Z kolei Hubert Hurkacz zagra jako czwarty od godziny 11.00 na korcie Suzanne Lenglen. Rywalem Polaka będzie lepszy z pary Grigor Dimitrow/Zizou Bergs. Spotkanie rozpocznie się po 17.00, a wcześniej na korcie zmierzą się Olga Danilović z Marketą Voundrousovą, Matteo Arnaldi ze Stefanosem Tsitsipasem oraz Clara Tauson z Ons Jabeur. Po tych meczach na korcie pojawi się Hurkacz.

Transmisja z meczów Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza będzie dostępna na Eurosporcie oraz na platformie Player.pl. Relacje na żywo także na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej. Zapraszamy do śledzenia!