Marie Gulich była najskuteczniejszą koszykarką Arki w wyjazdowym spotkaniu z Energą Toruń. Niemka zaliczyła double-double, bowiem zdobyła 15 punktów i miała 12 zbiórek, a gdynianki wygrały 66:44. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Energę Toruń 66:44 (17:12, 15:18, 22:10, 12:4) na otwarcie rundy rewanżowej w Enerdze Basket Ligi Kobiet. O wygranej liderek tabeli zadecydowała znakomita gra w trzeciej kwarcie, w której odskoczyły rywalkom na 14-punktowe prowadzenie. Double-double zaliczyła Marie Gulich.

Energa: Williams 11 (1×3), Davenport 8 (8 zb.), Tłumak 6, Scekić 5 (1×3) Urbaniak 3 oraz Dedić 4, Grigoriewa 3 (1×3), Wieczyńska 2, Podkańska 2

Arka: Gulich 15 (12 zb.), Kastanek 12 (1×3), Balintova 8 (2×3, 7 as.), Slamova 8 Papowa 5 (9 zb.) oraz Greinacher 9 (7 zb.), Misiek 6, Podgórna 3 (1×3), Rembiszewska 0

Sobotnia 12. kolejka była pierwszą z rundy rewanżowej. Niepokonane gdynianki pojechały do Torunia na starcie z Energą, która wygrała zaledwie 2 spotkania z 11.

Enea AZS Poznań – DGT Politechnika Gdańsk 58:75 – relacja

Mecz od celnego rzutu rozpoczęła Emilia Tłumak, ale potem trafiały tylko przyjezdne. Maryja Papowa do spółki z Marie Gulich odpowiedziały 11 punktową serią i przy wyniku 2:11 o przerwę poprosiła szkoleniowiec “Katarzynek”. Po niej koszykarki Arki zaczęły popełniać zbyt wiele błędów i w pewnym momencie przewaga stopniała do jednego punktu. Podopieczne Gundarsa Vetry ostatecznie premierową kwartę wygrały 17:12.

Artego Bydgoszcz – Arka Gdynia 64:71. Relacja, oceny

Z

W drugiej kwarcie dwa razy zza łuku trafiła Barbora Balintova, ale to torunianki wygrały tę partię 18:15 i prowadzenie Arki od przerwy wynosiło zaledwie dwa “oczka”. Po niej akcję dwa plus jeden wykorzystała Naomi Davenport i gospodynie objęły prowadzenie.

Arka Gdynia – Familia Schio 47:74. Zapis relacji live, oceny

To tylko rozbudziło gdynianki, które nadal musiały sobie radzić bez Rebecci Allen. Te włączyły wyższy bieg i nie tylko odbiły prowadzenie, ale już po 30 minutach gry pewnie prowadziły 54:40.

W czwartej kwarcie na pierwsze punkty oba zespoły czekały prawie trzy minuty, ale to przyjezdne sukcesywnie powiększały przewagę i odniosły 12 zwycięstwo z rzędu w Energa Basket Lidze. Gdynianki jako jedyna drużyna są niepokonane w krajowych rozgrywkach.