Zmodernizowana platforma Maersk Drilling zapewnia redukcję emisji CO2 na norweskich wodach Morza Północnego
23.12.2020r. 05:36
Pakiet niskoemisyjny dla Maersk Intrepid składa się łącznie z trzech ulepszeń: magazynowania energii, monitorowania jej zużycia oraz zainstalowanych systemów selektywnej, katalitycznej redukcji tlenków azotu.
Instalacja technologii niskoemisyjnej jest jedną z kilku inicjatyw wspierających wysiłki Maersk Drilling zmierzające do osiągnięcia niedawno ogłoszonego celu firmy, jakim jest zmniejszenie emisji CO2 o 50 proc. do 2030 r. Inne inicjatywy związane z redukcją CO2 obejmują obsługę platform wiertniczych na lądzie i udział w konsorcjum Project Greensand, którego celem jest wykorzystanie wycofanych pól naftowych i gazowych do stałego składowania CO2 na wodach duńskich.
Hybrydowe, niskoemisyjne modernizacje zainstalowane w Maersk Intrepid są wspierane przez dotację z przemysłowego norweskiego funduszu NOX oraz decyzję Equinor o wprowadzeniu rekompensat w celu stymulowania redukcji emisji.
“Maersk Drilling pokazuje, że modernizacja morskich platform wiertniczych za pomocą rozwiązań niskoemisyjnych jest technicznie i finansowo wykonalna. Ważne jest również, aby ambicje na tym się nie kończyły, ale, jak w tym przypadku, aby nowa technologia otworzyła się na dalsze redukcje w kierunku przyszłości bezemisyjnej. Jeśli Norwegia ma osiągnąć swoje krajowe cele w zakresie emisji, niezwykle ważne jest, aby platformy wiertnicze na morzu wniosły w to swój wkład. Fundusz NOX jest gotowy na więcej zastosowań o podobnym charakterze i ma nadzieję, że operatorzy platform wiertniczych i przedsiębiorcy wspólnie opracują nowe projekty” – mówi Tommy Johnsen, dyrektor generalny funduszu NOX.
Maersk Intrepid, to platforma typu jack-up CJ70, przeznaczona do całorocznej pracy na Morzu Północnym w bardzo trudnych warunkach, która została dostarczona w 2014 r. i od tego czasu jest eksploatowana w Norwegii.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS