A A+ A++

Umiejętna pielęgnacja anturium przynosi szczęście?

Kwiaty w charakterze prezentu mogą wyrażać najróżniejsze emocje. Przyzwyczailiśmy się do tego, że oczywistym symbolem gorących uczuć jest bukiet czerwonych róż. Okazuje się jednak, że w wielu kulturach to właśnie anturium kojarzone jest z miłością, pasją, ale i przywiązaniem. Niektórzy postrzegają kwiat jako symbol gościnności, szczęścia i roślinny amulet przyciągający do domu pomyślność.

Nic dziwnego, że chcemy jak najlepiej zająć się rośliną. Nawet jeśli tego typu wierzenia nas nie przekonują, warto zadbać o jej dobrą kondycję, aby przez długi czas cieszyła atrakcyjnym wyglądem. Osiągnięcie tego celu wcale nie jest trudne, zwłaszcza gdy poznamy tajniki prostego w przygotowaniu, domowego nawozu do anturium.

Jak pielęgnować anturium w domu?Interia DIY

Zmieszaj z wodą i podlej anturium. Będzie w szczytowej formie

Nietuzinkowy wygląd anturium sprawił, że roślina zyskała wiele różnych nazw: kwiat flaminga, kitnia czy nawet świński ogon. Kwiaty zebrane są w kolbę, wokół której znajduje się najbardziej charakterystyczna i okazała część — pochwa kwiatostanowa. Może przybierać różne barwy — od białej, poprzez różową, czerwoną i fioletową, aż do licznych odcieni zieleni.

Anturium w doniczce wymaga jednak umiejętnej pielęgnacji. Na szczęście wsparcie zapewnią produkty, które kojarzone są z kuchennymi zapasami. Domowy nawóz z mąki ryżowej to jedna z najprostszych metod odżywienia anturium.

Wystarczy, że w litrze wody wymieszasz łyżkę mąki. Podlewaj kwiat w doniczce raz na trzy tygodnie. Kwitnienie będzie długie, a cała roślina zachwyci nienaganną kondycją.

Mąka ryżowa dostarczy anturium odżywcze składniki123RF/PICSEL

Zasady podlewania anturium

Czynność niby prozaiczna, ale kluczowa w uprawie kwiatu flaminga. Dostarczanie życiodajnego płynu to absolutna podstawa w pielęgnacji roślin doniczkowych, w której jednocześnie łatwo o błędy. Do podlewania anturium należy używać przefiltrowanej lub odstanej wody o temperaturze pokojowej. Lodowaty płyn prosto z kranu może negatywnie odbić się na stanie całej rośliny.

Częstotliwość zabiegu zależy od pory roku. W okresie wegetacji, czyli od marca do września, anturium podlewaj co kilka dni, gdy zauważysz, że wierzchnia warstwa ziemi uległa przesuszeniu. W pozostałych miesiącach zazwyczaj wystarcza podlewanie raz w tygodniu.

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMetody programowania robotów przemysłowych
Następny artykuł75-latek z chorobą alzheimera zgubił się po wykonaniu badań w szpitalu