A A+ A++

Zdalne nauczanie zakończy się 7 dni przed wcześniej podanym terminem. Uczniowie szkół, w których nie będą trwać ferie wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach 21 lutego. Minister resortu zdrowia zapowiedział luzowanie restrykcji, w tym zniesienie wprowadzonego rozporządzeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa. Maseczki mają być zalecane tylko dla osób, które dotknęła infekcja przeziębieniowa. Skrócony ma zostać czas izolacji osób z pozytywnym wynikiem testu covidowego.

Zdalną naukę w szkołach zarządzono od 27 stycznia. Dotyczy ona uczniów klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych Stacjonarnie uczyli się jedynie uczniowie klas 1-4 i młodsi. Nauka zdalna miała potrwać do 27 lutego.

Szef resortu oświaty poinformował w środę, o dacie zakończenia zdalnego nauczania. Zgodnie z zapowiedzią ministra, wszyscy uczniowie, którzy w drugiej połowie lutego nie będą przebywać na feriach zimowych powrócą do szkół 21 lutego, w terminie o 7 dni krótszym od zaplanowanego w rozporządzeniu wcześniej.

Luzowanie restrykcji od 15 lutego

Minister resortu zdrowia mimo wcześniejszych zapowiedzi stwierdził, że szczyt pandemii jest już za nami i możliwe będzie luzowanie restrykcji. Główna zmiana, ma dotyczyć maseczek, które po blisko dwóch latach byłyby nieobowiązkowe, a jedynie zalecane w sytuacji, kiedy osoba zmaga się z infekcją… W dalszej kolejności w marcu mają zostać zniesione kolejne obostrzenia. Minister Niedzielski stwierdził, że w pierwszej kolejności zmniejszona zostanie infrastruktura szpitalna przygotowana dla pacjentów covidowych. Chodzi głównie o ilość łózek szpitalnych na oddziałach covidowych, których liczba ma zostać zmniejszona o 5 tys. Skrócony ma zostać okres izolacji z 10 do 7 dni. Od 15 lutego kwarantanna nie będzie już dotyczyć osób, które miały kontakt z osobą z pozytywnym wynikiem testu covidowego.

Interwerncja społeczna w opolskim kuratorium

W opolskim Kuratorium Oświaty miała miejsce interwencja społeczna wobec nauki zdalnej oraz reżimu sanitarnego w szkołach i segregacji sanitarnej, przeprowadzona przez kanał „Tosiesamokomentuje” Grzegorza Płaczka, aktywisty i działacza społecznego. Obecni byli prawnicy ze Stowarzyszenia Prawników Głosu Wolności, przedstawiciele rodziców oraz przedstawiciel świata nauki i medycyny z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. W rozmowie z opolskim kuratorem informowano o braku podstaw prawnych i medycznych wprowadzenia zdalnego nauczania. Przedstawiono wiele faktów o szkodliwości takiej formy restrykcji, która dotyka uczniów nie współmiernie do zagrożenia. Wspomniano również o dyskryminacji sanidarnej dzieci i młodzieży w szkołach.

(DK)

Zdjęcie ilustracyjne: Klub Jagielloński

Źródło: wprost.pl., tosiesamokomentuje

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd deportacji minęły 82 lata
Następny artykułWIADOMOŚCI: Nowa Strategia Marki Województwa