Wisła Sandomierz wysoko przegrała 0-5 (0-2) z beniaminkiem Koroną Rzeszów w meczu 1. kolejki III ligi, gr. IV.

Początek inaugurującego meczu w wykonaniu Wisły był obiecujący. Gospodarze mocno nastawieni na szybkie strzelenie bramki nie mogli poradzić sobie z defensywą wiślaków. W 18. minucie po szybkim rozegraniu akcji lewą stroną przez Szymona Jarosza i Sebastiana Taranka strzał oddał ten ostatni, jednak uczynił to zbyt słabo. Pierwszy gol w spotkaniu został strzelony w dość szczęśliwych okolicznościach dla Korony. W 32. minucie po złym podaniu przez jednego z wiślaków piłkę przejął Paweł Piątek, widząc wysuniętego w bramce Michała Jurewicza huknął z ponad 30 metrów, pokonując sandomierskiego bramkarza. Dziesięć minut później Jarosz odbił piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na rzut karny. Okazję pewnym strzałem wykorzystał Piątek.

Dwie minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu gospodarze cieszyli się z trzeciego trafienia. Mateusz Padiasek rzutem z autu posłał futbolówkę w pole karne Wisły, gdzie najlepiej poradził sobie Mateusz Kantor, strzelając z trudnej pozycji do siatki. W 53. minucie było już 4-0. Niepilnowany w polu karnym Piątek z bliskiej odległości “ustrzelił hat tricka. Kilka chwil później Jurewicz w znakomitym stylu obronił strzał jednego z piłkarzy rzeszowian. W 58. minucie niewiele zabrakło Szymonowi Rakowi do oddania strzału. W 63. minucie ponownie przed okazją stanął Rak, ale uderzył głową niecelnie. Wiślacy próbowali znaleźć drogę do zdobycia chociażby honorowego gola, jednak brakowało dokładności. W 70. minucie po zagraniu z rzutu wolnego w pole karne z problemami interweniował Paweł Pawlus, jednak ostatecznie piłka wylądowała na siatce. Przez kolejne kilkanaście minut zespół Wisły musiał bronić się przed huraganowymi atakami rywali. Znakomicie w bramce spisywał się Jurewicz. Dopiero w 89. minucie Korona zdobyła kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymon Rygiel głową skierował piłkę do siatki.

8 sierpnia 2021, 11:00 – Krasne
Korona Rzeszów 5-0 Wisła Sandomierz
Paweł Piątek 32, 42 (k), 53, Mateusz Kantor 47, Szymon Rygiel 89

Korona: 11. Paweł Pawlus – 6. Mateusz Padiasek (86, 99. Kacper Pieniążek), 5. Szymon Rygiel, 14. Sebastian Kocój, 20. Szymon Kardyś – 10. Damian Karwacki (73, 69. Karol Cholewa), 77. Jakub Kałaska, 8. Jaromir Skiba (73, 15. Rafał Bober), 7. Mateusz Kantor, 11. Maciej Maślany (62, 27. Łukasz Dudzik)  – 21. Paweł Piątek (62, 19. Mateusz Jędryas).

Wisła: 1. Michał Jurewicz – 30. Dawid Kuliga, 99. Patryk Boksiński (55, 3. Kacper Serek), 98. Przemysław Dwórzyński, 2. Szymon Jarosz – 20. Mateusz Stańczyk, 8. Jakub Siedlecki (55, 14. Fabian Burzyński), 15. Dariusz Partyka, 6. Sebastian Taranek (55, 17. Filip Handzlik), 10. Kamil Bełczowski (65, 11. Aleksander Wiśniewski) – 9. Szymon Rak.

żółte kartki: Rygiel, Kardyś – Jarosz.

sędziował: Piotr Burak (Lublin).