Taka formuła funkcjonowała już wcześniej, jednak w każdym przypadku – przynajmniej formalnie – decyzja o jej stosowaniu należała do płacącego. W wyniku nowelizacji sytuacja się zmieniła i nabywając wybrane towary i usługi, które zostały potwierdzone fakturą opiewającą na łączną kwotę wyższą niż 15 tys. zł, podatnik będzie musiał zapłacić część ceny na rachunek VAT. to najbardziej medialna nowość, ale niejedyna. Wraz z początkiem listopada wejdą w życie również inne zmiany w VAT, chociażby dotyczące całkiem nowej instytucji, jaką jest wiążąca instytucja stawkowa (WIS),wprowadzająca nowe zasady weryfikacji na potrzeby stosowania stawek VAT.
zobacz także:
Ważne jest przy tym, że znaczna część przepisów, które zaczną obowiązywać w listopadzie 2019 r., faktycznie będzie stosowana dopiero od kwietnia 2020 r., chociaż w pewnym zakresie należy posługiwać się nimi, w wersji przejściowej, już od listopada.
Od redakcji
W związku z obszernością i wagą zmian wprowadzonych od 1 listopada br. w o VAT przygotowaliśmy dla czytelników praktyczną ściągawkę, która ułatwi im zapoznanie się z najważniejszymi nowościami. W tym przypadku uczyniliśmy to – w stosowanej dotychczas jedynie na początku roku – formie tabelarycznej, ponieważ umożliwia ona przejrzyste zaprezentowanie wszystkich istotnych różnic stanu prawnego. Dzięki temu czytelnik może bez trudu porównać brzmienie przepisu przed z … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS