A A+ A++

Jak czytamy dalej,  decydując o tym, czy  konkretnej osobie zostanie powierzone prowadzenie zajęć, dyrekcja KSSiP będzie kierować  się trzema kryteriami. Pierwsze nie powinno wzbudzać kontrowersji. To konieczność  zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego prowadzonych zajęć i zaangażowaniem wykładowczyń oraz wykładowców w wykonywanie funkcji z tym związanych. 

Drugie kryterium zostało określone jako „niedopuszczalność zaangażowania wykładowczyń oraz wykładowców w działania antypraworządnościowe” i prowadzi do wstrzymania powierzania prowadzenia zajęć osobom, które:

– zostały powołane na urząd sędziego na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa ukształtowanej w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw. Nie dotyczy to jednak absolwentek i absolwentów KSSiP obejmujących pierwsze stanowisko asesorskie i sędziowskie;

– składając podpisy na listach poparcia kandydatów do neoKRS przyczyniły się do destrukcji wymiaru sprawiedliwości i kryzysu państwa prawa.

Trzecie kryterium jest związane z koniecznością … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKomunikat o zamknięciu drogi w Trzcianie
Następny artykułCztery miesiące obfitych plonów. Jedz, serce ci na pewno podziękuje