A A+ A++

W oficjalnym komunikacje prasowym firmy Comarch czytamy  – „Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Prof. Janusza Filipiaka, współzałożyciela Comarchu, wybitnego polskiego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej.”

Kim był Janusz Filipiak?

Profesor Janusz Filipiak urodził się 3 sierpnia 1952 roku w Bydgoszczy i przez ponad 40 lat zajmował się nowoczesnymi technologiami. Przez wiele lat pracował w Instytucie Informatyki i Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH.

W 1993 roku wraz z żoną Elżbietą założył firmę Comarch, pierwszą w Polsce opartą na wiedzy. Jego determinacja i akademickie doświadczenie pozwoliły firmie wkroczyć na rynek IT, gdzie z powodzeniem konkurowała z innymi, większymi podmiotami. Profesor Filipiak został Prezesem Comarch S.A. w 1998 roku.

Profesor Filipiak był nie tylko przedsiębiorcą, ale również wybitnym naukowcem. Posiadał stopień doktora habilitowanego w zakresie nauk technicznych i był autorem licznych publikacji z zakresu teleinformatyki. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak Krzyż Kawalerski i Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a także IEEE Communications Society Distinguished Industry Leader Award za wkład w rozwój komunikacji i technologii informatycznej.

Jego zasługi dla polskiej przedsiębiorczości zostały wyróżnione nagrodą Prezydenta RP, a pasją była również piłka nożna, której był oddany jako prezes zarządu sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia od 2004 roku.

Dzieło życia – Comarch

Firma Comarch, założona przez Profesora, jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1999 roku i jest jednym z największych przedsiębiorstw informatycznych w Europie. Jej projekty obejmują różne sektory gospodarki, w tym zdrowia.

Autor: KK 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy – który wybrać do nowoczesnej kuchni?
Następny artykułTo szczęście spotkać kogoś