MECZE PIŁY I IMIELINA mają już swoją pierwszoligową historię. W półfinale i finale o awans do Iigi wygrywał zespół z Piły. W ubiegłym sezonie dwa mecze po 3:1 zapisuje na swoim koncie COPCO. W finale drużyny spotykają się ponownie ale tym razem, również 3:1 wygrywają zawodniczki Damiana Zemły. Wielu kibiców oczekiwało z ciekawością kolejnej konfrontacji obydwu zespołów. Z racji roli gospodarza COPCO był lekkim faworytem.

Byliśmy świadkami ciekawej, zaciętej po obu stronach siatki ale nie pozbawionej również wielu błędów, gry, Właściwie walki na pełnym dystansie, ponieważ dopiero piąty set rozstrzygnął o zwycięstwie.

O pierwszym secie siatkarki z Piły pewnie będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Oczywiście wyciągając wcześniej wnioski z tego nieprzyjemnego, zimnego prysznica , które im zaordynowały koleżanki z Imielina

Drugi set bardziej wyrównany, z rosnącą przewagą KS, która fragmentami wynosiła nawet 6 punktów. Kilka błędów, nieudanych zagrań i raptem na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć 20:21 i 22:23 . Szczęśliwie dwie ostatnie akcje należą do naszych zawodniczek, które wygrywają seta. Ten set pokazał jak ważną postacią w pilskiej drużynie jest Oliwia Urban.

W trzecim secie to właśnie pilska kapitan prezentuje siatkarskie show, przyczyniając się do wysokiego prowadzenia 5:11. Nikt z pilskich kibiców nie spodziewał się, że w takim momencie ich zespół wpadnie w „czarną dziurę”, Seria straconych, bodajże 9 punktów z rzędu mogła załamać każdego, Pomogliśmy Imielinowi wygrać tego seta.

Damian Zemło i jego zawodniczki na szczęście nie dali się złamać i wzięli się ostro do roboty. Było twarde granie po obu stronach. Punkt za punkt aż do 23;23, aby ostatecznie wygrać 24:26.

Początek piątego seta pokazał, że Piła jest w gazie, 0:4 po asie Łucji Kuriaty, później 1:8, 4:11 i w końcu 7:15.

Wygraliśmy za 2 punkty. Jest w zespole moc, jest potencjał ale jeszcze więcej jest do poprawienia.

MKS COPCO IMIELIN – KS PIŁA 2:3 (25:17,22:25,25:20,24:26,7:15)

MVP : AGNIESZKA CZERWIŃSKA

MKS COPOCO Imielin : Samanta Łebek, Patrycja Wróbel, Marta Twardoch, Angela Mroczek, Natalia Pustelnik, Natalia Szmajduch, Olga Samul (L), Weronika Zawadzka(L) oraz Aneta Burzawa, Magdalena Bagbiak, Dominika Mras – Paliwoda

KS Piła : Łucja Kuriata, Agnieszka Czerwińska, Alina Bartkowska-Kluza, Daria Dąbrowska, Kamila Kobus, Emila Kajzer, Alina Bartkowska – Kluza, Oliwia Urban, Magdalena Piekarz (L) , oraz Julia Rajewska, Katarzyna Góźdź, Martyna Lach, Paulina Jagła: trener Damian Zemło