A A+ A++

rozwiń

Przejazd kolejowo-drogowy. Co mówią przepisy?

Przejazd kolejowo-drogowy to miejsce, gdzie przecinają się dwa systemy transportu lądowego. W Polsce jest co najmniej 11 600 takich “skrzyżowań” zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Z danych wynika również, że codziennie w całym kraju dochodzi do kilkunastu uszkodzeń szlabanów przed torami.

– Każda taka sytuacja ma wpływ na ruch pociągów – te muszą zwalniać do 20 km/h na odcinku, gdzie znajduje się przejazd – powiedział dziennik.pl Karol Jakubowski, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, każdy taki przypadek musi być zweryfikowany przez służby PLK. Monitoring zamontowany na skrzyżowaniach dróg z torami jest wykorzystywany do ustalana sprawców takich wydarzeń – wyjaśnił. A tych okazuje się być szokująco dużo. Liczby najlepiej oddają skalę problemu.

Kiedy można wjechać na przejazd kolejowy? 3675 nagrań trafiło do policji

Kolejarze tylko w 2023 roku przekazali policji 3675 nagrań z monitoringu na przejazdach kolejowo-drogowych, na których zarejestrowano niewłaściwe zachowanie użytkowników dróg. Dla porównania, w 2019 r. było ponad 1400 zgłoszeń do policji. – Zwiększenie liczby wniosków wynika między innymi ze zwiększenia liczby zmodernizowanych przejazdów, na których są zamontowane kamery, a na niektórych także fotoradary – wyjaśnił nam Jakubowski.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajwiększe obciachy – Komentator TVP Sport podzielił się zdjęciem stadionu z miejsca, z jakiego musiał oglądać mecz Polska – Holandia
Następny artykułWarsztaty artystyczne dla dzieci w Centrum Kultury – Jazda Coolturalna 2024