Za nami czwarta bitwa o wielki finał hokejowego play-off. Kolejny i oby ostatni odcinek półfinałowej rywalizacji już pojutrze (niedziela) w oświęcimskiej hali lodowej.

Dziś w Tychach znowu nie było hokeja dla kibiców o słabych nerwach. Stawka spotkania olbrzymia, a każde trafienie na wagę złota. Zaczęło się po myśli trójkolorowych. GKS objął prowadzenie za sprawą Marka Viitanena, który z pokonał Linusa Lundina.

Oświęcimianie zaimponowali w drugich 20 minutach, gdy zdołali odwrócić losy pojedynku. Krótko po zmianie stron na uderzenie z dystansu zdecydował się Peter Bezuska, a krążek odbity rykoszetem całkowicie zaskoczył Tomasa Fucika. Biało-niebiescy poszli za ciosem i zaledwie 3 minuty później objęli prowadzenie.

Erik Ahopelto skutecznie poprawił uderzenie Kamila Sadłochy. Na trzecią tercję Re-Plast Unia wychodziła zatem z zapasem jednego gola. Mający „nóż na gardle” tyszanie nie zamierzali jednak rezygnować. Wyrównał Wiktor Turkin, zaskakując Linusa Lundina strzałem przy „krótkim” słupku.

Potrzebna była zatem dogrywka. Jedni drudzy w tym okresie nie potrafili wykorzystać okresu gry w liczebnej przewadze. Decydujący cios dopiero w 76 minucie spotkania zadał Krystian Dziubiński. Wychowanek Podhala posłał krążek między parkanami Tomasa Fucika i Re-Plast Unia jest już o krok od wielkiego finału.

W drugim półfinale:

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1). Stan play-off: 3:1 dla GKS Katowice (do czterech zwycięstw).

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po dogrywce (1:0, 0:2, 1:0, 0:1 dogrywka)

Bramki: 1:0 Viitanen (Pociecha) 8.31, 1:1 Bezuska (Olsson Trkulja) 22.38, 1:2 Ahopelto (Sadłocha, Heikkinen) 25.38, 2:2 Turkin (Bryk, Pociecha) 47.41, 2:3 Dziubiński (Valtola) 75.50.

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Paweł Breske (główni), Sławomir Szachniewicz, Wojciech Czech (liniowi). Kary: 6 i 12 minut. Widzów: 2.200. Stan play-off: 3:1 dla Re-Plast Unii (do czterech zwycięstw).

Re-Plast Unia: Lundin – Diukow, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Denyskin, Olsson Trkulja, Lorraine – Łukawski, Noworyta, S. Kowalówka, Wanat, Sołtys.

Trener: Nik Zupancić.