A A+ A++

Złoty bez większych zmian, RPP w kalendarzu

Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Data dodania: 2024-09-04 (08:47)

Środowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian wokół eurodolara, aczkolwiek globalne nastroje inwestycyjne wyraźnie się pogorszyły. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2791 PLN za euro, 3,8700 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,5611 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0739 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 5,369% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły pogorszenie sentymentu za sprawą publikacji gorszego od oczekiwań ISM z gospodarki USA. Rynek skupił się na gorszym wskazaniu nowych zamówień. Niemniej tak duża reakcja (Nasdaq -3%) na dane zwyczajowo drugiej kategorii dla Fed sugerują iż rynek nie jest stabilny, pomimo utrzymania trendu wzrostowego i okolic ATH. Gorsze nastroje na szerokim rynku powinny rzutować na słabsze perspektywy walut EM, w tym złotego. Aktualnie jednak PLN pozostaje w szerszym układzie konsolidacyjnym.
W trakcie dzisiejszej sesji RPP podejmie decyzję dot. stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmiany (5,75%). Posiedzenie może być jednak ciekawe gdyż najpewniej minutes/komunikat/konferencja prezesa NBP ukażą opcje szybszego luzowania niż wcześniejsze stanowiska Rady.

Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w konsolidacji. Dopiero naruszenie 4,3370 EUR/PLN czy 3,98 USD/PLN oznaczałoby potencjalną zmianę tendencji wokół złotego.

Źródło: Konrad Ryczko, Analityk DM BOŚ SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza budowa hali sportowej w czwórce
Następny artykułPatryk Jaki stawia sprawę jasno: Przystań Polska nie będzie porównywalna do Campusu