A A+ A++

Więcej informacji o 1 gramie złota.

Polacy sporo myślą o emeryturze i o przygotowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd zwykle zabiegają o to, aby chociaż raz na rok odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie albo na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednakże ten sposób jest mało rentowny – małe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, że oszczędności nie dają zysku, a w zasadzie to z czasem tracą swoją siłę nabywczą. Nic więc dziwnego w tym, że pojawiło się zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym również gromadzeniem złota lokacyjnego.

Co o złocie inwestycyjnym mówią polskie ustawy?

Inwestycja w metale szlachetne polega na nabyciu ich wtedy, kiedy ich cena rynkowa jest niska i zbyciu ich, jeżeli ta wartość wzrośnie. Ale warto podkreślić, że nie każdy złoty produkt jest uznawany za złoto lokacyjne, z tej przyczyny np. nabywanie bransoletek nie można nazwać lokatą w złocie. Polskie prawo, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie definiuje co można nazywać złotem inwestycyjnym. Według aktualnej ustawy jest to przede wszystkim złoto próby co najmniej 0.995 w płytkach lub sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymogi, by być nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 lub wyższą, być wyemitowane po roku 1800 i co istotne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monety inwestycyjne to nie numizmaty, więc nie traktuje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Ustawa wymienia jeszcze jeden rodzaj złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto pod postacią papierów wartościowych.

Złoto lokacyjne – co można nabyć przez internet?

W asortymencie polskich dystrybutorów złota inwestycyjnego bez przeszkód znaleźć można rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z między innymi Chin i USA, jak i złote sztabki. Zakupy można dokonywać również online i nie jest to oferta tylko dla zamożnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie szeroką ofertę sprzedaży złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 bądź 1/10 uncji, jak i złota w sztabkach o wadze 1, 2 bądź 5 g. Dostępne jest również złoto w tak zwanych „combibarach”, które umożliwiają odcięcie, a potem odsprzedanie pojedynczych sztabek złota.

ADACTUS Sp. z o. o.

Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDisney Plus na luty 2023 – lista seriali i filmów
Następny artykułAston Villa zapłaciła 20 milionów euro za 19-latka