Reprezentanci „Piątki” Piaseczno zaliczyli kolejne bardzo dobre zawody. Gratulujemy!

Po niedawnym święcie zapasów, jakim były 7 Mistrzostwa Piaseczna, przyszedł czas na kolejne sportowe emocje związane z tą dyscypliną. W sobotę 5 marca w Radomiu odbył się I Rzut Ligi Zapaśniczej dla dzieci, młodzików, kadetów w stylu klasycznym i młodziczek w zapasach kobiet. Zawody zorganizowało Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk” oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy ZSB w Radomiu.

Wydarzenie przyciągnęło łącznie 230 zawodników z 20 klubów zapaśniczych (między innymi z województw: mazowieckiego, łódzkiego oraz małopolskiego). Pojedynki trwały od samego rana i zostały przeprowadzone na czterech matach. Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” Piaseczno reprezentowało 8 młodych zapaśników, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W rywalizacji dzieci po złoty medal sięgnął Timek Dadaev, a na drugim stopniu podium stanął Natan Siwoń. Brązowe medale udało się wywalczyć dwóm zawodnikom „Piątki”, a byli to Antek Jobda i Janek Konikiewicz.

W kategorii młodzik także nie brakowało sukcesów. Złotym medalistą został Leszek Tretter, a brązowy krążek zapewnił sobie Michał Jastrzębski. Piaseczno miało także zawodników w rywalizacji kadetów – Imama Dadaeva oraz Bartka Zaleskiego.

Najlepsi zawodnicy otrzymali od organizatora medale i dyplomy. Kolejny raz duże gratulacje dla ekipy piaseczyńskich zapaśników, którzy powiększają swoją kolekcję zdobytych trofeów.