A A+ A++

Holender był jednym z faworytów do zwycięstwa w Stambule. W treningach prezentował bardzo dobre tempo, w kwalifikacjach zapewnił sobie miejsce w pierwszym rzędzie.

Po słabym starcie spadł o kilka miejsc, ale odrobił straty i dogonił jadącego na drugiej pozycji Sergio Pereza. Obrócił się jednak podczas walki z Meksykaninem. Po tym błędzie zjechał po świeże opony i już nigdy nie miał tempa na walkę o czołowe lokaty. Przydarzył się też kolejny obrót na torze. Ostatecznie był szósty.

Przegląd samochodu po wyścigu wykazał, z czego wynikało jego słabsze tempo. Wykryto, że balans aerodynamiczny był inny po obu stronach bolidu, co wyjaśniało, dlaczego nie czuł się komfortowo za kierownicą Red Bulla RB16.

– W zasadzie wszystko poszło nie tak. Moje przednie skrzydło było źle ustawione – przekazał Verstappen na łamach de Telegraaf. – Z jednej strony kąt natarcia był o siedem stopni mniejszy niż wymagany. To naprawdę dużo.

– Z reguły skrzydło reguluje się o jeden stopień, czy coś w tym rodzaju. Natomiast siedem to już dużo. Co mogłem w tej sytuacji zrobić, jako kierowca? Prawie nic nie działało, tak jak powinno.

Holender zaprzeczył też, że jego obrót na torze w chwili usiłowania wyprzedzenia Pereza wynikał z desperackiej próby odrabiania strat z pierwszego okrążenia.

– Nawet nie chciałem go tam wyprzedzać – przekazał. – To nie tak, że byłem niecierpliwy. Nic nie mogłem zrobić w tym miejscu.

– Chciałem jedynie utrzymać się tuż za nim, ale nagle złapałem podsterowność i wypadłem z toru. To był koniec. Potem utknąłem w tłoku przez większą część wyścigu. Stan asfaltu również był absurdalny. Przy takim ustawieniu skrzydła niewiele możesz zrobić.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNorma Euro-7 zabije silniki spalinowe
Następny artykułMięsień czworoboczny – ćwiczenia na mięsień czworoboczny grzbietu, lędźwi i uda