Około 200 osób rywalizowało w biegach i marszu nordic walking w trakcie Zimowej Zawieruchy. Na terenie minizoo w Ranczo Zagata ścigały się dzieci, a w okolicznych lasach walczyli biegacze na dystansach 21 km i 5 km oraz kijkarze na 5-kilometrowej trasie.
Półmaraton wygrali Damian Skupiński i Agnieszka Kuzyk. Dystans 5 km najszybciej pokonali Szymon Modrzejewski oraz Ewa Kotala (biegi) oraz Tomasz Marczak i Ola Musiał (nordic walking).

Szymon Modrzejewski (Wieluń Biega):
Przez pierwsze 2,5 km wiatr wiał w plecy, to pomagało. Na nawrotce była chwila zamieszania, ale udało się nie przerwać biegu. Potem wiatr nie pomagał, ale trasa fajnie oznaczona, przygotowana. To jest przełaj, przygotowania do sezonu, fajne przetarcie. Cieszę się z pierwszego miejsca.

Ewa Kotala (Wieluń Biega):
Nie było źle. Trochę błota na trasie, ale wszystko do ogarnięcia. Trasa jak najbardziej fajna. Bieganie w takich trudnych warunkach przygotowuje do sezonu szosowego. Można się bardziej zmęczyć i to owocuje w bieganiu szosowym.

Tadeusz Kasprzak (Turbo kije):
Wystartowałem w marszu nordic walking na 5 km. „Wychodziłem” sobie trzecie miejsce, z którego jestem bardzo zadowolony. Pogoda fajna jak na tę porę roku, zawody fajnie zorganizowane. W paru miejscach było lekkie błoto, ale jak się ma odpowiednie obuwie, to nie jest żadna przeszkoda. Trasa w miarę płaska, w miarę szeroka. Szło mi się dobrze.