A A+ A++

Ryse: Son of Rome

Pierwszym tytułem wartym uwagi jest Ryse: Son of Rome od twórców Crysisa. Produkcja pozwala nam wcielić się w rzymskiego żołnierza, który jest świadkiem śmierci swoich najbliższych. Poprzysięga się zemścić, a dzięki szczęściu i umiejętności staje na czele armii i odbywa podróż do Brytanii, gdzie znajdują się jego wrogowie. Ryse: Son of Rome wyróżnia świetna oprawa graficzna, a także ekscytujące, zjawiskowe starcia.

The Evil Within 2

The Evil Within 2 jest dziełem Shinji Mikamiego, który spróbował rzucić rękawice Capcomowi i jego serii Resident Evil. Gracze mają tutaj do czynienia z survival horrorem w pół-otwartym świecie, który zwiedzają zza pleców Sebastiana Castellanosa. Bohater próbuje odnaleźć swoją córkę, niejednokrotnie ryzykując przy tym swoim życiem, a także dowiaduje się wiele ciekawych rzeczy nt. korporacji, która “zmusiła” go do współpracy.

House Flipper

Jedno z większych zaskoczeń poprzednich lat? Zdecydowanie House Flipper, które zostało wydane na rynek przez rodzimego PlayWaya. Nietypowa pozycja pozwala stworzyć bohatera, który musi zarobić na życie. W tym celu podejmuje się wszelakich, dobrze płatnych zleceń dotyczących dekorowania czy sprzątania mieszkań z okolicy, których wykonanie zbliża go do zrealizowania swojego celu – kupna własnej nieruchomości.

Frostpunk

Frostpunk przez wielu jest uważany za najlepszą strategię, jaka kiedykolwiek zadebiutowała na rynku gier wideo. Tytuł polskich twórców został doceniony przez graczy, a także zdobył wiele nagród pokazujących, że warto podchodzić do tego gatunku bardziej kreatywnie. Frostpunk pozwala wcielić się odbiorcom w zarządcę miasta znajdującego się w skutym lodem regionie. Musimy zadbać o surowce pozwalające ogrzewać domy mieszkańców, a także podejmować moralne decyzje, od których zależy to, jak będziemy postrzegani przez społeczność.

Wiedźmin 2

Serii Wiedźmin od CDPR nie trzeba przedstawiać. Jest ona znana na całym świecie przede wszystkim za sprawą bestsellerowego Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mniejszym zainteresowaniem cieszył się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, ale jeśli jeszcze nie mieliście okazji do zapoznania się z nim, lepszej okazji może już nie być – prequel “trójki” kosztuje obecnie na Steamie jedyne 6 złotych.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight miało złe początki, ale po wielu miesiącach poprawek deweloperzy doprowadzili grę – w wersji PC – do bardzo dobrego stanu technicznego. Tytuł jest gratką dla fanów Mrocznego Rycerza, jak i zwykłych odbiorców, którzy poszukują ciekawego “akcyjniaka” na zimowe wieczory. Odsłonę Arkham Knight wyróżnia przede wszystkim przemyślany system walki, który dzięki rozmaitym gadżetom używanym przez protagonistę zaskakuje od początku aż do finału przygody.

Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity, podobnie zresztą jak wyżej wymieniony Batman, nie miał spokojnej premiery na komputerach osobistych. Teraz tytuł jest używany za jeden z ciekawszych odsłon serii Ubisoftu, a to za sprawą chociażby wylewającego się na każdym kroku klimatu Francuskiej Rewolucji. Tę część marki francuskich deweloperów osadzono w Paryżu – zainteresowani przejmują kontrolę nad Arno, który znajduje się w środku intrygi uknutej przez Templariuszy.

DOOM

DOOM (2016) jest pełnym wyzwań i brutalności tytułem stworzonym przez mistrzów kategorii strzelanek FPP – id Software. Gracze zostają wrzuceni do ogromnego ośrodka badawczego Union Aerospace Corporation, w którym znalazły się nieokiełznane demony. Zadaniem tytułowego bohatera jest sprawienie, aby wszystkie hordy wrogów gryzły piach, przemierzając przy tym kolejne, coraz to bardziej wymagające poziomy. DOOM z 2016 roku to istna sieczka, w której nikt nie bierze jeńców.

Mass Effect Andromeda

Mass Effect: Andromeda podzieliła graczy, ponieważ jedni ją znienawidzili, kiedy to drudzy z uśmiechem na twarzy zwiedzali kolejne planety i zwiększali wpływy Inicjatywy Andromedy. Pozycja BioWare jest dostępna obecnie za niespełna 20 złotych i jeśli jeszcze ktoś nie miał okazji zapoznać się z przygodą rodzeństwa Ryderów, teraz jest idealna okazja, aby przekonać się na własnej skórze, czy najnowszy Mass Effect jest tak zły, jak go większość maluje.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Ostatnią grą, która doczekała się konkretnej przeceny w trakcie zimowej wyprzedaży na Steamie, jest Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści od twórców Wiedźmina 3. Mini-gra o nazwie Gwint z wyżej wspomnianej produkcji została bardzo dobrze przyjęta przez graczy, więc CD Projekt RED postanowił stworzyć oddzielny tytuł, w którym wszelkie walki odbywają się za sprawą karcianych rozgrywek. W połączeniu z emocjonalną, przepełnioną wyborami moralnymi wyszło to bardzo dobrze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł4MOBILITY S.A.: Otrzymanie zawiadomienia w trybie art. 87 ust. 1a oraz ust. 1 pkt 5) w zw. z art. 69 ust. 1 pkt 2) Ustawy o ofercie
Następny artykułPolicja Piotrków Trybunalski: Pomoc dla osób bezdomnych