A A+ A++

Na pewno zdarza ci się taka sytuacja. Stoisz przed szafą. Ubrania wylewają się z półek. Ty myślisz: „Nie mam się w co ubrać”. To dobrze. Wynika to z faktu, że tak naprawdę masz za dużo ubrań.

Przez 80% czasu nosimy tylko 20% ubrań.

Pozostałe rzeczy miałyśmy na sobie sobie raz lub nigdy. Co za marnotrawienie pieniędzy!

Tak naprawdę zamiast kupować coraz więcej nowych rzeczy to powinnaś zacząć od przejrzenia tego co już masz. Zima to idealny moment żeby wyrzucić z szafy wszystkie ubrania, które nigdy nie powinny się w niej znaleźć? O czym mówię?

O wszystkim co składa się z poliestru, akrylu i poliamidu.

W ubraniach wykonanych z tych materiałów, nawet jeśli są bardzo grube, to będzie Ci zimno. Dlaczego? Są syntetyczne, czyli powstały z czegoś co naturalnie nie występuje w przyrodzie. Tak samo jak syntetyczne są opony samochodowe. Wyobraź sobie, że założyłaś oponę? Jeśli ci ciepło? Nie. Dlatego wyrzuć poliester akryl i poliamid, bo to są właśnie takie ubraniowe opony.

Zrób w swojej szafie miejsce na ubrania, z które będziesz nosisz z przyjemnością.

Mam koleżankę, która mrozu boi się bardziej niż samotnej wędrówki po ciemnym lesie. Kasia całe życie marudzi, że jest jej zimno. Zawsze zakłada na siebie najgrubsze swetry, olbrzymie szaliki, a czasami nawet po dwie czapki. Mimo to ciągle marznie.  Długo nie wiedziała dlaczego. Pewnego dnia zapytała mnie o to. Poprosiłam ją żeby pokazała mi swój szalik, znalazłyśmy przyszytą do niego metkę ze składem materiału. Okazało się, że tkanina to 100 % akryl.

Sprawa się wyjaśnia. Akryl to najgorsza tkanina odzieżowa. Ponieważ jest syntetyczny, to nawet w najgrubszym akrylowym ubraniu jest nam zimno. Zamiast się ogrzać, pocimy się. Podobnie jest z poliamidem i poliestrem. Te tkaniny nie powinny być noszone w chłodne dni, ponieważ nie grzeją.

Co w takim razie grzeje?

Wełna.

Udowodniono, że możesz mieć na sobie sweter z wełny, który jest nawet 10 razy cieńszy niż jego odpowiednik z akrylu, w będzie ci cieplej.

Jakim cudem?

Owce merynosowe żyją w bardzo trudnych klimatycznie warunkach, dzięki czemu pozyskana z nich wełna posiada termoaktywne właściwości – zatrzymuje ciepło. Boisz się, że ktoś strzyże biedne owce i one cierpią? Nic bardziej mylnego! Owieczki uwielbiają być strzyżone. Są wtedy szczęśliwe i uśmiechają się. Ostrzyżona owieczka to zadowolona owieczka.

Wiesz już, że wełna jest cieplejsza niż akryl, poliamid lub poliester, a owieczki są szczęśliwe, że mogą nam to ciepełko podarować.

Pojawia się jednak jedne minus.

Wełniane produkty są droższe od tych syntetycznych. Potraktuj to jako inwestycję.

Wełna drożeję około 20 % rocznie, lecz wełniane produkty są lepszej jakości niż ich akrylowe, poliamidowe lub poliestrowe odpowiedniki.

Wełniana czapka posłuży Ci dłużej niż taka sama wykonana z syntetycznego materiału.  Poza tym zadbasz o swój komfort i zdrowie, a na tym nie warto oszczędzać

TOTAL LOOK:

BUTIK MONIKA KAMIŃSKA

ul. Niecała 7, 00-098 Warszawa

pon.-pt.: 11.00 – 19.00

soboty oraz niedziele handlowe: 11.00 – 19.00

tel. +48 531 880 233

zdjęcia:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDlaczego warto stosować łączniki termoizolacyjne?
Następny artykułWłaściciel działki postawił na szlaku turystycznym bramę