A A+ A++

Komisja “Wiara i Ustrój” (Faith and Order) Światowej Rady Kościołów (ŚRK) zamierza odbyć swoje szóste zgromadzenie generalne w 2025 roku z okazji 1 700 rocznicy pierwszego  soboru ekumenicznego w Nicei w 325 roku. Podczas niedawnej konferencji Komisja, w skład której wchodzi także pięciu przedstawicieli Kościoła katolickiego, jednogłośnie zdecydowała, że ogólny temat zgromadzenia generalnego powinien wiązać się z kwestią widocznej jedności. Dalszy rozwój projektu będzie prowadziła powołana ad-hoc specjalna komisja.

Papieska Rada ds. Jedności Chrześcijan i ŚRK wspólnie poinformowały, że podczas cyklu sześciu spotkań online w styczniu i lutym, oceniono wyniki prowadzonych przez siebie projektów, w tym badań nad “pielgrzymką sprawiedliwości i pokoju”, eklezjologią i rozeznawaniem moralnym w Kościołach. Wszystkie trzy grupy studyjne zakończyły swoje badania i opublikowały lub były w trakcie publikacji swoich wyników.

Do Światowej Rady Kościołów należy obecnie 348 Kościołów ewangelickich, prawosławnych, anglikańskich, starokatolickich oraz tradycji wschodniej. Stolica Apostolska nie jest pełnym członkiem ŚRK, jednak utrzymuje z nią bliskie kontakty. Jest natomiast członkiem Komisji “Wiara i ustrój”.

materiały prasowe

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajlepsze filmy o Rzymie – TOP 10 – Ranking
Następny artykułMaseczki i dystans mogą być konieczne przez kilka lat. Tak uważa ekspertka