Bezpodstawne wezwanie policji to wykroczenie. Osoby, które wzywają Policję na fikcyjne interwencje muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym 45-letni mieszkaniec Szczytna, który dzwoniąc pod numer alarmowy oświadczył, że pijana ochrona MDK-u ukradła mu alkohol i wyrzuciła z budynku.
Interweniujący policjanci w miejscu zgłoszonej interwencji zastali mężczyznę, który nadal podtrzymywał swoją wersję zdarzenia. Ponadto dodał, że tak go zdenerwowała ta cała sytuacja, że zaczepił jakiegoś przechodnia, pożyczył od niego telefon i zadzwonił na policję.
Szczycieńscy funkcjonariusze wysłuchali również wersji pracowników MDK i przejrzeli monitoring znajdujący się w środku. Okazało się, że 45-latek wszedł do budynku i zaczął „myszkować” po pokojach. Łapał za klamki drzwi i usilnie chciał wejść na salę widowiskową. Zdziwieni tym zajściem pracownicy zapytali go czy potrzebuje jakieś pomocy, czy czegoś bądź kogoś szuka. Mężczyzna oświadczył, że szuka kolegi, który gdzieś tu na niego czeka. Z uwagi na fakt, że od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, pracownicy poprosili go, aby opuścił budynek. 54-latek wyszedł
jednak nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. Wymyślił historię z nietrzeźwą, awanturującą się ochroną MDK, która na domiar złego zabrała mu butelkę „wódki”.
45-latek został ukarany przez szczycieńskich policjantów mandatem za bezpodstawne wezwanie policji.
Uwaga !
Każde tego typu bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego na bezpieczeństwem publicznym.
Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie ktoś może pilnie potrzebować pomocy a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS