A A+ A++

Tradycyjnie przed świętami wielkanocnymi w „Światowidzie” odbędzie się Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej Pogrzeb Żuru i Śledzia. Do zaprezentowania swoich wyrobów zapraszamy twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne, zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej. Zgłoszenia są przyjmowane do 17 marca.

– Nasz Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej to już wieloletnia tradycja. Od lat jako „Światowid” staramy się w różnorodnych formach wspierać lokalnych twórców. Jarmark jest jedną z wielu okazji do spotkania z rękodziełem i naszym dziedzictwem kulturowym – mówi Antoni Czyżyk Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja, po raz kolejny spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz lokalnych wystawców.

– Prezentowane przedmioty i wyroby powinny nawiązywać do tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, nie będzie u nas miejsca na produkcję masową – mówią organizatorzy. – Preferowanymi wyrobami są: ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo itp. oraz produkty żywności naturalnej i tradycyjnej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca 2023 r. bądź do wyczerpania miejsc. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne tutaj lub w siedzibie CSE „Światowid” w Elblągu przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu. Więcej informacji można uzyskać także pod numerem tel. (55) 611-20-59 lub e-mail: [email protected]

Termin i miejsce | 2 kwietnia 2023 r. (niedziela), godz. 10:00-17:00, sala widowiskowo-sportowa, hol dolny, CSE „Światowid” w Elblągu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł30-lecie Myslovitz!
Następny artykuł“The Times”: Polska to przykład do naśladowania, stanęła na wysokości zadania