A A+ A++

Widoczne już są pierwsze efekty dwóch programów realizowanych od października 2019 r. na obszarze rewitalizacji przy współudziale mieszkańców. Pierwszy program „Jasna strona mocy” dotyczy działań związanych z poprawą bezpieczeństwa poprzez doświetlenie m.in. podwórek, bram, ciągów komunikacyjnych, itp., które po zmroku stają się miejscami o utrudnionej dostępności, co w efekcie wpływa na pogarszanie warunków mieszkaniowych. Doświetlanie miejsc wskazywanych przez mieszkańców Słupska znacznie poprawiają bezpieczeństwo i komfort korzystania z tych miejsc.

Drugi program pn. „Miasto bez barier” polega na realizacji działań takich jak obniżanie krawężników, montaż barierek, poręczy przy schodach w budynkach wskazanych przez mieszkańców, dzięki którym niwelowane są niewielkie bariery architektoniczne, co ma ułatwić swobodne poruszanie się w przestrzeni publicznej w szczególności osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

W 2019 r. w ramach tych programów, na wniosek mieszkańców miasta zainstalowano dziesięć punktów świetlnych przy ulicach: Sobieskiego, Lustosławskiego, Mostnika oraz współpracowano z wnioskodawcami w zakresie likwidacji barier architektonicznych przy ulicach Wyspiańskiego, Sobieskiego i Lelewela.
Dzięki partycypacyjnemu trybowi zgłoszeń, mieszkańcy mieli możliwość samodzielnego zadecydowania o sposobie realizacji ich potrzeb.

Oba programy; „Jasna strona mocy” i „Miasto bez barier” realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje na zlecenie Miasta Słupska w trybie otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.
Realizacja interwencji w ramach obu programów odbywa się dla mieszkańców bezpłatnie i ma na celu podniesienie jakości oraz komfortu codziennego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

Zapraszamy słupszczan do udziału w obu programach, które są kontynuowane także w 2020 r.
Regulamin udziału w programach oraz wnioski o realizacje zadań znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje www.inspiruj.org.
Szczegółowe informacje o programach można uzyskać pod numerem telefonu 59 – 723 51 20.

Programy realizowane są w ramach instrumentu elastyczności w projekcie „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Słupska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszyły zapisy na bal karnawałowo-charytatywny na rzecz Sylwii Roczniak
Następny artykułGIS: Laboratoria potwierdziły 448 przypadków koronawirusa