A A+ A++

Nowy sezon artystyczny rozpoczyna się w trudnej dla artystów rzeczywistości, dlatego ze świadomością pewnych ograniczeń wynikających z pandemii, zespół ostrożnie – choć ambitnie – planuje najbliższe miesiące” – zaznaczyła w piątkowej informacji prasowej rzeczniczka „Śląska” Agnieszka Kukuła.

Jak przypomniała, we wrześniu artyści zespołu zakończyli nagrania w ramach projektów dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Konieczność zmiany formuły z wydarzeń z udziałem publiczności, na realizacje w przestrzeni wirtualnej i telewizyjnej spowodowała, że zespół +Śląsk+ musiał zarejestrować swoje koncerty na taśmie filmowej” – wyjaśniła.

W efekcie, dwa przedsięwzięcia międzynarodowe zaplanowane w Japonii i Gruzji oraz widowisko poświęcone powstaniom śląskim będą miały premiery jesienią m.in. w internecie. Koncerty „A to Polska właśnie” (projekt gruziński), „Exodus” (projekt japoński) oraz widowisko „Idą Powstańcy” publiczność będzie mogła zobaczyć m.in. na stronie zespołu i w mediach społecznościowych.

We wrześniu i październiku, również online, będzie można zobaczyć trzy koncerty z udziałem zespołu organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater z Częstochowy w ramach projektu „Kultura w sieci”. Planowane są też kolejne kameralne wydarzenia w ramach cyklu „Koncerty na Zamku” w siedzibie zespołu w Koszęcinie.

Późną jesienią „Śląsk” ma wejść do studia nagrań razem z jednym z polskich raperów; promocja płyty zaplanowana jest w 2021 r. „Kalendarz koncertowy zespołu po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, znów zapełnia się terminami. Pozostaje mieć nadzieję, że otaczająca nas rzeczywistość nie spowoduje już zakłóceń w regularnych spotkaniach z publicznością” – wskazała Kukuła.

Piątkowa oficjalna inauguracja sezonu „Śląska”, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, miała charakter imprezy zamkniętej. Jednocześnie towarzyszyła wojewódzkim obchodom Światowego Dnia Turystyki, zorganizowanym w koszęcińskiej siedzibie zespołu przez urząd marszałkowski woj. śląskiego.

Pierwsze spotkania z publicznością od czasu zawieszenia występów w związku z epidemią, odbyły się 14 sierpnia (w ramach Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak w amfiteatrze w Rabce Zdroju) i 15 sierpnia (oprawa mszy w katowickiej katedrze oraz koncert chóru i orkiestry w ogrodach przy Parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie).

Pierwsze zajęcia w siedzibie zespołu w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie (Śląskie) odbywały się już w czerwcu. Artyści wrócili na sale prób w systemie rotacyjnym, w małych grupach umożliwiających zachowanie odpowiednego dystansu i zasad bezpieczeństwa.

W połowie marca br., w związku z ograniczeniem bieżącej działalności instytucji kultury, zespół rozpoczął m.in. systematyczne udostępnianie w swoich mediach społecznościowych ciekawostek, wydawnictw, konkursów i zadań dla dzieci z zakresu kultury regionalnej.

Zespół uczestniczył też w kilku przedsięwzięciach muzycznych online, m.in. charytatywnym kwietniowym „Koncercie dla bohaterów” z udz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZawieszona posłanka PiS wydała oświadczenie. “Nieczysta gra polityczna”.
Następny artykułŚląsk Wrocław w podwyższonym reżimie sanitarnym