A A+ A++

Należę do osób, które nie przepadają za prasowaniem ubrań. Czynność ta zajmuje nie tylko sporo czasu, ale wymaga nieraz także wysiłku. Dlatego też staram się sięgać po urządzenia, które uczynią prasowanie mniej żmudnym zajęciem. W sklepach dostępne są zarówno żelazka, jak i parownice do ubrań. Co więc zatem wybrać żelazko czy parownica do prasowania ubrań?

Parownica do prasowania to urządzenie służące do wygładzania ubrań wyłącznie za pomocą gorącej pary. Zazwyczaj robimy to w pozycji pionowej, wieszając ubranie na wieszaku. To zdecydowanie ułatwia czynność jaką jest prasowanie, gdyż nie musimy rozkładać deski do prasowania, która zazwyczaj zajmuje sporo miejsca. Dodatkowym plusem jest łatwość w obsłudze urządzenia, zazwyczaj wystarczy wlać wodę, włączyć i gotowe. Nagrzewa się błyskawicznie i już po kilku chwilach jest gotowe do pracy. Trzymając steamer w jednej ręce, wypuszczamy strumień pary, która rozluźnia włókna ubrań i je wygładza.

Zalety i wady parownic

Przede wszystkim największą zaletą tego urządzenia jest możliwość odświeżenia naszych ubrań bardzo szybko oraz pozbycie się z nich zapachów. Do wad możemy zaliczyć niewielki pojemnik na wodę, którą trzeba dość często uzupełniać. Także efektywność prasowania jest tu zdecydowanie mniejsza niż żelazko, jednak warto dodać, że prasuje się niezwykle szybko i wygodnie. Świetnie sprawdza się na wyjazdach. Jednak, aby w pełni odpowiedzieć na pytanie, co wybrać żelazko czy parownicę, należy porównać możliwości żelazka.

Rodzaje parownic

Parownica ręczna posiada rączkę zawierającą grzałkę oraz doczepiany zbiornik na wodę. To najpopularniejszy rodzaj parownic.Parownica z zewnętrznym zbiornikiem posiadają adaptery, które pozwalają na korzystanie z zewnętrznych zbiorników. Parownice stojące to większe urządzenia posiadające dodatkowo konstrukcje do zawieszania ubrań.

Kiedy wybrać żelazko?

Żelazko będzie odpowiednie do prasowania większej ilości ubrań, wtedy gdy mamy możliwość rozłożenia deski do prasowania. Dużą rolę odgrywa tu mocno nagrzewana stopa, którą przyciskamy do prasowanej rzeczy. Żelazko doskonale nadaje się do prasowania wszelkich tkanin, również tych grubych.

Żelazko czy parownica do prasowania ubrań?

Decydując co sprawdzi się lepiej do prasowania, żelazko czy parownica do ubrań należy przede wszystkim określić częstotliwość prasowania. Jeśli prasujemy bardzo często dużą ilość ubrań to warto zdecydować się na stację parową. Żelazko z generatorem pary będzie odpowiednie, gdy prasujemy co kilka dni. Parownica świetnie sprawdzi się dla ludzi zapracowanych, chcących na szybko odświeżyć parę ubrań. Sprawdzi się także podczas wypadów, delegacji czy wycieczek.

Parownica SteamOne S-Travel

Moc i jakość

Urządzenie ma moc 1400 W a jego oferuje strumień pary wynosi 24 gramy na minutę. Dzięki temu możemy szybko i wygodnie pozbyć się zagnieceń na ubraniach. Płyta parowa wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej nie zostawia śladów na ubraniach. Parownica posiada zbiornik na wodę o pojemności 260ml i praca na niej wynosi 15minut.

Główne zalety tej parownicy:

  • Wskaźnik ciepła pokazuje, kiedy jest gotowa do użytku, nie ma potrzeby ciągłego naciskania przycisku
  • Ubrania bez zagnieceń nawet w podróży
  • Kompaktowe wymiary
  • Automatyczne wyłączanie się gdy zbiornik na wodę jest pusty
  • Tryb przerwy
  • Uchwyt z przyssawką pozwala na parowanie na wybranej wysokości
  • Przewód o długości 2 m

Parownica Steamone S-Travel spełnia swoją role, gdyż prasuje, odświeża ubrania i oczyszcza je z ewentualnych bakterii. Świetnie sprawdzi się do ubranek dziecięcych. W skład zestawu wchodzi: parownica, pojemnik na wodę, przyssawka z wieszakiem, która umożliwia prasowanie w wielu miejscach, nakładka z włosiem, która zbiera wszelkie kłaczki, włosy z ubrań (np.czarnych). Uważam, że super sprawdzi się jako “żelazko turystyczne”, które możemy zabrać ze sobą na wakacje.

Urządzenie szybko się nagrzewa, wystarczy 30 sekund, aby zacząć prasowanie. Dla najlepszego efektu prasujemy z góry na dół wg zaleceń producenta. Parownica posiada dość duży pojemnik na wodę, który pozwala wyprasować od 2-4 koszul. Radzi sobie z zagnieceniami na letnich sukienkach, bluzeczkach czy nawet bawełnianych koszulach i marynarkach. Dotrzemy za jej pomocą w miejsca, gdzie żelazkiem nie możemy dotrzeć np. wszelkiego rodzaju falbanki. Parownica posiada 3 tryby: prasowanie z ciągłym wyrzutem pary, blokadę pary oraz manualny wyrzutu pary. Jej dodatkowym atutem jest 2 metrowy kabel, który sprawdzi się też przy prasowaniu np. firanek.

Mam nadzieję, że rozjaśniłam Wam wątpliwości i znacie już odpowiedź na pytanie żelazko czy parownica do prasowania ubrań. Ja postawiłam na parownicę i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima, dlatego mam do Was pytanie, czy sprawdzacie regularnie stan Waszego auta? To ważne, gdyż wpływa to  nie tylko na nasze zdrowie, ale również życie. Ważnym elementem układów hamulcowych stosowanych w większości modeli współczesnych samochodów osobowych i ciężarowych są , które należy regularnie wymieniać. Oczywiście czas, po jakim kierowca jest zmuszony wymienić tarcze, zależy od tego, jak często korzysta on z pojazdu. Fachowcy twierdzą, iż tarcze hamulcowe wymagają wymiany zwykle po przejechaniu 70-80 tys. kilometrów. Niemniej zużycie tych podzespołów zależy od wielu rozmaitych czynników.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObchody Święta Niepodległości w Opolu
Następny artykułŚwięto Niepodległości w Kielcach. “Dziękujemy i pamiętamy”