35 stanowisk z badaniami, 28 punktów eksperckich, 18 stanowisk edukacyjnych, warsztaty, rozmowy z lekarzami – Fundacja “Z sercem do Pacjenta” przedstawiła program tegorocznego Centralnego Klubu Pacjenta.
7 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyło się śniadanie prasowe, podczas którego zaprezentowany został program Drugiej Edycji Centralnego Klubu Pacjenta organizowany 24 września 2024 r. w Katowicach. Prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, Katarzyna Kucia-Garncarczyk, przedstawiła agendę drugiej edycji wydarzenia: „Centralny Klub Pacjenta to ogólnopolskie święto profilaktyki, które zrzesza wiele instytucji i organizacji pacjenckich, przez co stwarza możliwość skorzystania z szerokiej oferty badań, porad, rozmów”.
Bezpłatne badania, warto skorzystać
Uczestnicy będą mogli skorzystać z 35 stanowisk z bezpłatnymi badaniami, 18 stanowisk edukacyjnych, 28 punktów eksperckich, ale również wziąć udział w wykładach, w tym prof. Andrzeja Bochenka i warsztatach prowadzonych przez Iwonę Pavlović, Roberta i Justynę Korzeniowskich oraz DJ Wikę.
W trakcie śniadania prasowego, Maciej Biskupski, wiceprezydent Katowic, podkreślił znaczenie wydarzenia:
– Dziękujemy za włączenie nas w Centralny Klub Pacjenta 2024, czujemy konieczność wspierania projektów profilaktycznych w Katowicach. To co wydarzyło się w ubiegłym roku – frekwencja imprezy, pokazuje się potrzebna jest taka inicjatywa – powiedział Maciej Biskupski.
Profilaktyka na pierwszym miejscu
Katarzyna Adamek, dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ, zwróciła uwagę na rolę profilaktyki zdrowotnej: „Działania Fundacji “Z sercem do pacjenta” wpisują się w misję NFZ. NFZ współpracuje z Fundacją, ponieważ zależy nam nie tylko na zabezpieczaniu usług medycznych, ale także na profilaktyce. Fundacja dociera do obszarów wykluczonych zdrowotnie i promuje zdrowy styl życia. W tym roku podawajmy swoje zaangażowanie w Centralny Klub Pacjenta”.
Paweł Kaźmierczak, członek Rady Fundacji, podkreślił zaangażowanie w promocję zdrowia.
– Żyjemy w czasach postępu medycyny. Zwykle mówimy o medycynie naprawczej, która w ostatnich latach przeżywa ogromny postęp. My zauważyliśmy, że aspekt profilaktyczny umknął uwadze, dlatego powołaliśmy Fundację. Takie inicjatywy jak Centralny Klub Pacjenta to działania na rzecz jakości życia, które jest coraz to dłuższe = powiedział Paweł Kaźmierczak.
Gdzie można się przebadać?
Organizatorzy zapraszają do skorzystania z 35 stanowisk oferujących różnorodne badania.
– Zejdź z fotela, przyjdź do nas! W zeszłym roku przebadaliśmy ponad 6000 uczestników CKP. W tym roku planujemy dodatkowo punkty konsultacyjne, które pozwolą na interpretację wykonanych badań. Dostępni będą specjaliści z różnych dziedzin medycyny, punkty m.in. z poradami farmaceutycznymi i lekowymi – apelowała Agnieszka Lizak, dyrektor ds. pielęgniarstwa, American Heart of Poland.
Centralny Klub Pacjenta jest objęty honorowym patronatem przez: Wicemarszałek Sejmu Monikę Wielichowską, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Minister ds. Polityki Senioralnej Marzenę Okła-Drewnowicz, Rzecznika Praw Pacjenta, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewodę Śląskiego, Prezydenta Katowic, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz Naczelną Izbę Aptekarską.
Źródło informacji: Fundacja „Z sercem do Pacjenta”
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS