A A+ A++

Po osiągnięciu pełnej wysługi emerytalnej ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie odszedł insp. dr Mariusz Skiba. Wczoraj w sali posiedzeń starostwa powiatowego odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnał się ze współpracownikami. Były komendant nadal będzie zajmował się sprawami bezpieczeństwa oraz policyjnej służby, jednak od tej pory jako nauczyciel akademicki.

Inspektor dr Mariusz Skiba przez rok wykonywał zadania Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. W szeregi Policji wstąpił w 1996 roku i pierwsze 10 lat swojej służby pełnił w komendzie w rodzinnym mieście. W 2006 r., awansował do komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, gdzie był rzecznikiem prasowym komendantów wojewódzkich, pełnomocnikiem ds. ochrony praw człowieka oraz Naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. W ubiegłym roku wrócił do Brzozowa, gdzie w latach 2015-2016 pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego.

Podczas wczorajszej uroczystej zbiórki, meldunek o zdaniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, insp. dr Mariusz Skiba złożył Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. dr. Piotrowi Zalewskimu, który z ramienia kierownictwa nadzoruje pracę pionu kryminalnego. Stało się to w obecności władz samorządowych, prokuratora rejonowego, przedstawicieli służb mundurowych oraz kadry komendy.

Inspektor Skiba w swym wystąpieniu oświadczył, że jako policjant czuje się spełniony. “Miałem możliwość – mówił – poznania policyjnej służby w wyjątkowo szerokim zakresie. Wykonywałem zadania na różnych stanowiskach w służbie prewencji,  kryminalnej i wspomagającej. Pracowałem w dwóch komendach powiatowych, w komendzie wojewódzkiej, a uczestniczyłem również w pracach zespołów na poziomie centralnym. W imieniu Policji współdziałałem z wieloma podmiotami angażującymi się w sprawy bezpieczeństwa, m.in. z samorządami i organizacjami pozarządowymi, dziennikarzami i naukowcami piszącymi o Policji. Przeszedłem drogę od posterunkowego do komendanta. Co ważne, miałem szczęście pracować z koleżankami i kolegami, którzy chętnie mnie wspierali, przy których zdobywałem doświadczenie. Miałem wreszcie  dobrych przełożonych, którzy dawali szansę rozwoju. Uznałem, że skoro osiągnąłem pełną wysługę emerytalną, nadszedł czas, aby skupić się na działalności naukowej oraz społecznej w swoim mieścieWszystkim, którzy wspierali mnie w służbie w Policji, serdecznie dziękuję.”

Insp. dr Mariusz Skiba od kilku lat związany jest z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie prowadzi zajęcia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. W 2018 r. uzyskał tytuł doktora nauk broniąc rozprawę poświęconą dziejom Policji Państwowej w województwie krakowskim, w okresie międzywojennym. Od grudnia 2022 r. zatrudniony na etacie adiunkta w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego i Wewnętrznego Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu.

W związku ze służbą w Policji był odznaczany m.in. brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, srebrnym Medalem Za Zasługi dla Policji. Za działalność społeczną w zakresie upamiętnień policyjnych oraz publicystyki historycznej, w 2022 r. otrzymał nagrodę honorową IPN „Świadek Historii” przyznawaną osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego. Posiada tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Był jednym ze współzałożycieli Regionu Jasielskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA (2005). W związku z działalnością na rzecz sportu odznaczony srebrną odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podczas uroczystości odczytany został rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie mł. insp. Markowi Śliwińskiemu.

Źródło: KPP Brzozów

0
0
votes

Article Rating

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Lublinie ratujemy migrujące żaby
Następny artykułSosnowiec wskazał miejsca, gdzie panoszą się szczury. Na liście cmentarze i targowisko