A A+ A++

Liczba wyświetleń: 194

Dwie kanadyjskie kobiety z powodu niemożliwości rozwiązania problemu mieszkaniowego, poprosiły o wspomagane samobójstwo. Jak donosi The Guardian, tym samym została otwarta debata na temat kanadyjskiego prawa w zakresie eutanazji.

Pierwsza z kobiet 51-letnia Zofia z Ontario, borykająca się z nadwrażliwością na chemikalia i dym papierosowy, od lat bezskutecznie składała petycje, o przyznanie jej niedrogiego mieszkania, w którym mogłaby spokojnie żyć. W końcu zrezygnowana poprosiła o pomoc w przeprowadzeniu wspomaganej śmierci. Tym razem nie było problemu, w tej kwestii kanadyjskie prawo jest bardzo wyrozumiałe i już w lutym zatwierdziło jej prośbę.

Rohini Peris, prezes Quebec Environmental Health Association dla CTV News powiedziała, że „Nie chodziło o to, że nie chciała żyć”, ona po prostu dłużej „nie mogła żyć w ten sposób”.

W nakręconym przed śmiercią filmie, kobieta powiedziała „Rząd postrzega mnie jako niepotrzebną, narzekającą i bezużyteczną”.

Inna 31-letnia kobieta, znana jako Denise, która żyła z renty inwalidzkiej, również poprosiła o zakończenie swojego życia, po tym, jak bezskutecznie nie mogła znaleźć odpowiedniego mieszkania. Renta inwalidzka którą otrzymywała od państwa, była tak niska, że nie była wstanie pokryć minimum kosztów utrzymania.

Te dwie głośne sprawy wywołały niedowierzanie i oburzenie w społeczeństwie, oraz rzuciły światło na kanadyjskie przepisy prawa do śmierci, które, jak twierdzą krytycy, są nadużywane do karania biednych i niepełnosprawnych osób.

W artykule opublikowanym pod koniec kwietnia przez „The Spectator” autor pyta: „Dlaczego Kanada dokonuje eutanazji biednych?” i potępił ​​„prawo kanadyjskie, które pozwoliło (…) popełnić samobójstwo, jeśli ludzie są zbyt biedni, aby dalej żyć godnie”.

Sprawy tych dwóch kobiet ujawniły, ułatwienia jakie proponuje rząd Kanady dla swoich obywateli. W pewien sposób, gdy ludzie nie są wstanie sami rozwiązać swoich spraw życiowych, państwo popycha ich do zdecydowania się na eutanazję. Jak widać w tym demokratycznym, ze wszech miar sprawiedliwym i opiekuńczym państwie, istnieje zupełny brak wrażliwości na konkretne potrzeby jednostki. Mamy dbać o zdrowie wszystkich, jednocześnie popychamy słabych do popełnienia samobójstwa.

Eliminacja ludzi, którzy nie są wystarczająco silni i zdrowi, aby sprostać wymaganiom żarłocznego tyrana, jest przejawem rzeczywistej polityki nowoczesnego państwa.

Eutanazja i wspomagane samobójstwo w Kanadzie są dozwolone od 2016 r. Obecnie jest rozważane dopuszczenie do eutanazji osób poniżej 18 roku życia.

Na podstawie: TheGuardian.com, CTVnews.ca, Spectator.co.uk
Źródło: Wici-Polskie.pl

2

TAGI: Bieda, Eutanazja, Kanada

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLechia wraca do europejskich pucharów. Na jakie drużyny może trafić w kwalifikacjach Ligi Konferencji?
Następny artykułJuż jutro zaćmienie Księżyca