A A+ A++

W opinii Zbigniewa Juroszka z Atal, z punktu widzenia firmy deweloperskiej, aktualnie niezwykle istotne jest utrzymanie płynności działania organów administracji oraz digitalizacja procedur. Pozwoliłoby to przyspieszyć proces inwestycyjny, a tym samym ułatwiło deweloperom pracę.

Autor: housemarket.pl 18 marca 2020 08:58

Zdaniem Zbigniewa Juroszka, jest jeszcze zbyt wcześnie na ocenę sytuacji i prognozowanie potencjalnych zagrożeń dla branży nieruchomości.

– Trudno przewidzieć wszystkie możliwe skutki i czas, w jakim koronawirus będzie wpływał na znajdujący się dotychczas w wysokiej fazie aktywności rynek nieruchomości. Na tę chwilę sytuację z koronawirusem postrzegamy jako zjawisko, które w długiej perspektywie nie powinno mieć znaczącego wpływu na rynek pierwotny – powiedział Zbigniew Juroszek.

Zbigniew Juroszek dodaje, że w obecnej sytuacji ważne jest utrzymanie płynności działania organów administracji oraz digitalizacja procedur. To z pewnością pozwoliłoby przyspieszyć proces inwestycyjny i ułatwić deweloperom działanie.

Jak mówi, nie bez znaczenia jest obniżka stóp procentowych.

– Niskie stopy procentowe mogą spowodować utrzymanie dotychczasowej bardzo dobrej kontraktacji mieszkań przez deweloperów – dodaje Zbigniew Juroszek.  

Deweloper w dalszych miesiącach zakłada konsekwentny rozwój. Aktualnie w realizacji we wszystkich lokalizacjach ma około 50 projektów, w których zaprojektowano ok. 8 tys lokali.

– Będziemy zatem regularnie uzupełniać ofertę o kolejne inwestycje we wszystkich siedmiu aglomeracjach, gdzie prowadzimy działalność. Co istotne, będą to zróżnicowane przedsięwzięcia, pozwalające nam dotrzeć do różnych grup odbiorców – poszukujących inwestycji premium, jak i projektów z segmentu popularnego, a także lokali inwestycyjnych. Potencjał na gruntach, gdzie jeszcze nie rozpoczęliśmy sprzedaży, wynosi ponad 12 200 mieszkań – zapewnił Zbigniew Juroszek. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpółka Unimotu będzie mogła handlować energią elektryczną na Nasdaq
Następny artykułSandra Kubicka o koronawirusie. Nie oszczędza rządu USA