17 maja w Turawie szkoła w Lubszy zdobyła wicemistrzostwo województwa w mini koszykówce dziewcząt klas szóstych i młodszych. W turnieju finałowym wzięły udział cztery najlepsze drużyny w naszym województwie, wyłonione w drodze eliminacji: PSP Lubsza, PSP Pokój, PSP Turawa, SP Izbicko.

Zawodniczki z Lubszy zdecydowanie wygrały swój turniej półfinałowy, pokonując wysoko szkoły z Dąbrowy Niemodlińskiej 22:3, z Korfantowa 34:4 i Dobrzenia Wielkiego 21:13.

W turnieju finałowym dziewczęta ze szkoły z Lubszy pokonały szkołę z Izbicka 19:16, następnie pokonały szkołę z Pokoju 26:4 i uległy gospodyniom turnieju szkole z Turawy 6:36.

W drodze po tytuł wicemistrza województwa pokonały pięciu rywali, doznając tylko jednej porażki.

Dziewczęta pod wodzą p. Adama Przybyły, odniosły historyczny sukces, zdobywając jako pierwsze w gminie Lubsza, upragnione medale mistrzostw województwa w koszykówce oraz odniosły największy sukces sportowy w historii szkoły w grach zespołowych dziewcząt.

Po zawodach radości nie było końca. Dziewczęta, wraz z trenerem p. Adamem Przybyłą, odebrały srebrne medale i puchar za wicemistrzostwo województwa z rąk wójta gminy Turawa p. Dominika Pikos oraz wiceprezesa Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie” i działacza Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS p. Tadeusza Walczuka.

Marzenia o upragnionym medalu w koszykówce ziściły się.

Upór, konsekwentne dążenie do celu, nie poddawanie się różnym przeciwnościom losu, to recepta na sukces 🙂

Wielkie podziękowania dla dziewcząt za wytrwałość, zaangażowanie i ciężką pracę.