Zawieś na kaloryferze w sezonie grzewczym. Później sobie podziękujesz
Dlaczego warto położyć ręcznik na kaloryferze?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Claudio Borquez Arias
29.09.2024 16:04, aktual.: 29.09.2024 17:04
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Sezon grzewczy już niedługo się rozpocznie. Kaloryfery sprawiają niestety, że powietrze robi się suche. Wcale jednak nie musisz inwestować w nawilżacze powietrza, bo istnieją domowe sposoby, które podniosą wilgoć w twoim domu w mgnieniu oka.
Już niedługo sezon grzewczy, a ciepłe kaloryfery sprzyjają wysuszaniu powietrza w mieszkaniu. Suche powietrze nie tylko powoduje dyskomfort, ale także negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Może sprzyjać przeziębieniom, wysuszać śluzówkę nosa, podrażniać oczy, a nawet powodować problemy z oddychaniem i przemęczenie.
Idealna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić od 30 do 65 proc. Jak zatem zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza bez inwestowania w drogie urządzenia? Okazuje się, że domowe sposoby są równie skuteczne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ręcznik na kaloryferze – prosto i skutecznie
Najprostszym i jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wilgotności powietrza jest powieszenie mokrego ręcznika na kaloryferze. Kiedy ręcznik schnie, wilgoć uwalnia się do powietrza, co natychmiast poprawia jego jakość. Wystarczy zamoczyć ręcznik w ciepłej wodzie, dobrze go wykręcić, a następnie rozwiesić na grzejniku. Efekt odczujesz w mgnieniu oka, a ten sposób nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów.
Naturalne sposoby na podniesienie wilgoci
Innym prostym trikiem jest ustawienie suszarki z praniem w pobliżu źródła ciepła. Podczas schnięcia, wilgoć z prania naturalnie unosi się do powietrza, co skutecznie podnosi poziom wilgotności. Dzięki temu nie tylko pranie schnie szybciej, ale też powietrze w pomieszczeniu staje się zdrowsze i bardziej przyjazne dla dróg oddechowych.
Miska z gorącą wodą i olejkiem eterycznym to kolejna metoda na odniesienie poziomu wilgoci, która jest prosta, a jednocześnie skuteczna. Wystarczy postawić ją w pokoju – najlepiej w pobliżu kaloryfera. Parująca woda naturalnie zwiększy wilgotność powietrza. Jeśli dodasz do niej kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego lub eukaliptusowego, dodatkowo odświeżysz zapach w pomieszczeniu.
Pamiętaj, że rośliny doniczkowe nie tylko upiększają wnętrze, ale również naturalnie poprawiają jakość powietrza, zwiększając jego wilgotność. Szczególnie polecane są rośliny takie jak skrzydłokwiat, aloes, czy dracena.
Czytaj też: Rozenek: “Polskie gospodynie domowe przesadzają z dozowaniem płynów do prania”
Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: [email protected]
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS