17 października do kontroli na wyjazd z Polski w Medyce zgłosił się obywatel Gruzji. Mężczyzna podróżował jako drugi kierowca pojazdu ciężarowego. W trakcie kontroli funkcjonariusze SG zauważyli, że przedstawione gruzińskie prawo jazdy odbiega od wzoru. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ustalono, że dokument jest podrobiony. Mężczyzna usłyszał zarzut wykorzystania fałszywego dokumentu.
Podobne zdarzenie miało miejsce w sobotę (15 października). Funkcjonariusze SG z Medyki kontrolujący podróżnych wchodzących do Polski przez tzw. przejście piesze, ujawnili u obywatela Azerbejdżanu fałszywe azerskie uprawnienia. To jeden z dokumentów, który mężczyzna przedstawił w trakcie kontroli. Analiza prawa jazdy wykazała ingerencję w fotografię właściciela. 36-letni podróżny nie przyznał się do wykorzystania fałszywki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
12 października obywatelka Ukrainy próbowała wyjechać z Polski, przedstawiając w całości podrobione tureckie prawo jazdy. Fałszywy dokument zidentyfikowali specjaliści z przejścia granicznego w Korczowej. 19 – letnia kobieta przyznała się do wykorzystania fałszywki i poddała karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Cudzoziemka opuściła przejście graniczne w Korczowej jako pasażer.
Od początku 2022 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia ujawnili już ponad 600 fałszywych dokumentów. W przeszło 140 przypadkach były to fałszywe prawa jazdy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS